16.12.2019 - Redakce

Muži chtějí potvrdit formu! Do Liberce dorazí Chodov

Poslední domácí utkání čeká svěřence Zdeňka Skružného. V pátek přivítají v posledním utkání před Vánocemi pražský Florbal Chodov. Potvrdí FBC Liberec zlepšenou formu z posledních 5 utkání?

FBC Liberec

Jak už bylo zmíněno, FBC Liberec se v posledních 5 zápasech vytěžilo tři výhry a poskočilo tabulkou Superligy florbalu vzhůru. Body sebrali soupeřům z Tatranu, Ostravy a naposledy si muži výrazně poradili s Black Angels v poměru 11:2. Nutno podotknout, že vzájemné utkání s Black Angels bylo až do 45. minuty velmi vyrovnané a podobu výsledku dodala až kanonáda v poslední periodě.

Zajímavé bude sledovat, kdo se postaví do branky FBC Liberec. Indisponovanou dvojici Vaníček, Janota skvěle zastoupil mladíček Jan Král, který vychytal svoji první výhru.

Nejproduktivnější hráčem je prozatím Radek Valeš. Ten zaznamenal 19 bodů v posledních 7 utkáních. Velmi výrazně se zapisuje i úderná dvojice z první útočné formace. Ferdan a Kopecký mají na svém kontě 25 kanadských bodů.

Protože se Superliga pomalu přehoupne do své závěrečné části, bude velmi důležité získat každý bod. V prozatímní tabulce se drží v neklidném středu, kde mají soupeřící celky k sobě velmi blízko. Osmé FBC Liberec a dvanácté Black Angels dělí pouze 2 body.

Florbal Chodov

Pražský soupeř prožívá stejně jako v minulých letech klidnou základní část. V tabulce se dělí o druhou pozici s Vítkovicemi. Často tým Davida Podhráského dokáže chybovat a dát body slabším soupeřům.

Ve svém posledním duelu doslova zdemoloval Pardubice. V Náchodě, kde se odehrálo zmiňované utkání nastřílel Chodov úctyhodných 17 branek a pouze 4 inkasoval.

Týmovou produktivitu vede Marek Vávra. Za ním se nachází reprezentanti Krbec s Ondruškem. Velmi zajímavá jména najdeme i v obraně. Pražan nebo Sýkora mají bohaté zkušenosti s reprezentací.

Akce k utkání

Během první a druhé přestávky budou mít členové opravdu napilno. Mezi první a druhou přestávkou budeme vyhlašovat MVP za 1. pololetí. Ve druhé přestávce si představíme výherce naší celoklubové soutěže. Zároveň bude přichystána i speciální akce pro dospělé návštěvníky. Pro prvních 100 fanoušků starších 18 let bude přichystán poukaz na pivo zdarma. Zapojit se můžete i do soutěže o filet z Lososa. Jak na to? Stačí najít příspěvek na facebookové stránky a správě tipnou prvního domácího střelce.

Těšíme se na naše poslední setkání v rámci Superligy florbalu v tomto roce.

20.12.2019 | 20:00 | SH Dukla Liberec

Crazy girls FBC Liberec vs. KM Automatic FBK Jičín

Své první body do tabulky budou chtít získat Crazy girls FBC Liberec. Po dlouhé odmlce Extraligy žen, která byla zapříčiněna MS ve Švýcarsku se Crazy girls potkají s Jičínem. V dosavadním průběhu nejvyšší soutěže žen je na tom lépe soupeř z města pohádek. Liberecký rival nasbíral o 9 bodů více a patří mu 9. příčka. Kdyby dlouhodobá část skončila právě teď, oba týmy by se utkaly v následném play-down.

Speciální zápas sehraje i několik hráček na straně Jičína. V minulosti se v libereckých dresech na hřišti proháněla Dlouhá, Kosová nebo Urbanová. Před sezonou odešla do Jičína i brankářská jednička Velzelová.

20.12.2019 | 17:00 | SH ZŠ Dobiášova