Preview k zápasu
24.11.2017 - Redakce

Muži jedou dobýt Střešovice

Polovina základní části Tipsport superligy je minulostí a zápasový kolotoč se rozjíždí znovu takřka od znova. Co se nepovedlo na hřištích soupeřů budou moci liberečtí napravit v odvetách doma a samozřejmě se budou snažit vyloupit i cizí sportovní haly soupeřů, kteří už do Liberce letos zavítali. Čtrnácté kolo nabídne souboj ve střešovické Stodola aréně, kam podještědský elitní tým vyrazí v neděli.

FBC Liberec (2-1-3-7)

Po nepovedeném televizním utkání proti panterům z Otrokovic přišla vzpruha. Koncovku náročného týdne, ve kterém sehráli muži celkem tři utkání, zvládli mnohem lépe než pondělní zápas. V pátek sice doma proti Chodovu padli, avšak pouze o gól (7:8), a poté dokázali v nedělním výjezdním utkání v Chrudimi okrást před neuvěřitelnou diváckou kulisou Pardubice o všechny tři body (8:6). I přes tento bodový zisk se ale Liberec krčí na dvanáctém místě superligové tabulky s jedenácti body.

I když Liberec bodově táhne stále Radek Valeš (18+9), Prokop Ferdan (11+9) či Petr Salát (8+11), na paty jim šlapou Tomáš Marek (6+9) a Lukáš Veselý (8+5). O téměř pravidelný bodový příspěvek se ale v posledních utkáních zasloužili i Jan Baudisch, Jakub Kopecký nebo třeba mladík Lukáš Kořínek.

Tatran Střešovice (4-3-2-4)

Střešovický Tatran si první polovinu soutěže jistě také představoval jinak. Tým s velkými ambicemi ztratil body s Pardubicemi, Českou Lípou, Ostravou nebo Spartou a po třinácti utkáních je na osmém místě s dvaceti body. V zápase druhého kola v liberecké Home Credit aréně také nebyli daleko od prohry, když na poslední chvíli vyrovnával na 5:5 Meliš a v prodloužení vystřelil druhý bod Tatranu Vítovec. Prodloužený víkend pražskému týmu také úplně nevyšel. Po debaklu 8:1 v Ostravě přišla výhra 6:5 v prodloužení nad Otrokovicemi. Z šesti možných bodů tak zapsali pouze dva.

Tatran se navíc bude muset obejít bez reprezentantů Beneše (16+6) a Němečka (3+7), kteří odjeli na krátké angažmá do švédského Pixba Wallenstam. Liberecká obrana tedy bude muset dávat pozor hlavně na Milana Meliše (9+10), Jakuba Slavíka (9+5), Filipa Ullmanna (7+4) a Ondřeje Vítovce (2+9).

Shrnutí

Liberec nakousne druhou polovinu základní části střetnutím se střešovickým Tatranem. Minulou konfrontaci zvládl lépe pražský tým, a přestože s Libercem většinu času prohrával, odvezl si z Home Credit arény dva body. Očekávejme tedy další vyrovnané utkání, kdy bude družina Zdeňka Skružného a Filipa Hanžla usilovat o dobytí tatranské Stodoly.

Neděle 26. 11. 2017, 18:00, Stodola Aréna Střešovice

Tatran Střešovice vs. FBC Liberec