29.09.2023 - Redakce

Muži porazili mistra! Crazy girls mají body s Třincem.

Sváteční program nejvyšších soutěží poslal elitní týmy FBC Liberec na palubovky svých soupeřů. Muži se střetnuli s obhájcem mistrovského titulu. Crazy girls vyrazily na dalekou cestu do Třince, kde je čekal zápas s tamním nováčkem soutěže. Více v reportáži.

Tatran Střešovice vs. FBC Liberec 8:10 (2:5,1:1,5:4)

Překvapivé vítězství nad Tatranem Střešovice se zrodilo hlavně díky skvěle zvládnuté první třetiny. V ní si svěřenci Petra Kološe a Matěje Klucha vypracovali velký náskok, který po celou dobu utkání udržovali. Už ve 45. minutě vedli liberečtí 8:3, ale krátce poté začali velké problémy. Domácí Tatran Střešovice odvolal brankáře a šestice reprezentantů se snažila vyrovnat, což se málem povedlo. Rozuzlení celého zápasu zajistil svoji brankou na 10:8 Marek Korych, jenž při hře pět na pět dokázal prostřelil brankáře Jurca.V zápase se skvělým výkonem prezentoval brankář Petr Chlad. Ze střelců vynikl výkon Jakuba Faksy, který vsítil hned 4 branky.

Liberečtí florbalisté tak mají po 4 odehraných kolech 9 bodů, což jim zajišťuje dobré postavení v tabulce Livesport Superligy. K dalšímu klání se postaví už v neděli, kdy v Karlových Varech vyzvou tamní Hurricanes. V domácím prostředí se představí až 7.10. od 17:00 na hale Dukla Liberec, kdy vyzvou nováčka soutěže Butchis.

Highlights: odkaz
Fotogalerie: odkaz

FBC Třinec vs. Crazy girls FBC Liberec 4:5 po sn. (1:2, 1:0, 2:2, 0:0)

Crazy girls měly v celém zápase velkou střeleckou převahu, což dokazuje i počet střel (22:42). Bohužel průběh zápasu tomu úplně neodpovídal. Ženy nejprve musely v první třetině dotahovat jednobrankovou ztrátu, kterou díky brankám Klubalové a Opic otočily. V nadcházejících částech zápasu domácí Třinec vyrovnal a poté se znovu dostal do vedení. To nováčkovi soutěže vydrželo až do 60. minuty, když zápas dokázala vyrovnat Šmídková. Vyrovnaný zápas rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých byly úspěšné Crazy girls hlavně díky Klubalové.

Výhrou 5:4 po samostatných nájezdech si elitní ženský tým zajistil první body do tabulky Extraligy žen. Do dalšího zápasu nastoupí už v sobotu, kdy v 19:00 vyzvou dalšího nováčka soutěže TJ Znojmo. Utkání začíná v 19:00 na hale Dobiášova.