01.09.2020 - Redakce

Muži postupují v poháru dál! České Lípě nadělili 13 branek.

V pondělí 31.8. zamířili podještědští florbalisté na palubovku odvěkého rivala do České Lípy. Všichni aktéři i diváci vyhlíželi fyzicky náročnou bitvu s vyrovnaným stavem. Tato očekávání však zůstala v šatnách a Liberec si po výhře 13:5 odvezl postup v pohárové soutěži zpátky do Jizerských hor.

Hostující celek, hrající v černé sadě dresů, vstoupil do utkání s elánem a chutí hrát kreativní florbal. Úvodní nasazení libereckých domácí tým zaskočilo a v čase 4:47 vyústilo v úvodní branku. Benjamínek Wiener obral za brankou Kadlece a předložil na zlatém podnosu Čermákovi, který se nemýlil. Než se stihl celek pod vedením zmíněného exboleslavského hráče se zkušenostmi i z Belgické ligy vzpamatovat, vybídl Klucho přihrávkou Baudische a skóre se opět měnilo. Na dva góly v tak krátkém rozmezí reagovali domácí zvýšením fyzické aktivity v soubojích. Hra neustále balancovala na hraně útesu pravidel až začala padat do propasti zakázaných přestupků. V polovině první třetiny měl velkou šanci domácí Štěrba, ale Mück ho skvěle vychytal a podržel tak svůj tým. Dvě minuty na to se Baudisch provinil sekáním a zavinil tak snížení počtu hráčů v černém na 4. Z českolipské přesilové hry stojí za zmínku snad jen fakt, že kdyby měl Balatka o trochu rychlejší krok, sevřeli by ho obránci do kleští, takto se dříve jmenovaný pouze koukal na to, jak se modrobílí ťukli sami. 2 minuty před koncem si přesilovou hru vyzkoušel i Liberec. Po chybě v rozehrávce ovšem utekli domácí dva na hostujícího brankáře a Mlejnek se štěstím prosadil. Pět vteřin před koncem ovšem Kopecký rozvlnil síťku potřetí a do šaten se šlo za stavu 3:1 pro FBC Liberec.
Druhé dějství začalo obdobně jako to první. Aktivní liberecká hra znamenala další trest pro českolipského matadora Štěpána Slaného. Chvilku poté, co jeho oddech na trestné lavici skončil, obstřelil blokující hráče Kološ a navýšil vedení hostů. Hra pokračovala ve velmi dobrém tempu ze strany černého týmu, který produkoval šanci za šancí. Střelecký nezdar ukončil opět mladíček Wiener. Minutu poté sklepl Šoltys svou zadní částí těla Kořínkovi, který s úsměvem zasunul. Skóre 6:1 znamenalo oddechový čas pro Českou Lípu. Po uplynutí těchto 30 vteřin přišlo několik střeleckých pokusů, které ovšem končili na výborně blokujících obráncích zpod Ještědského vysílače. Palubovka se pomalu měnila v leteckou přehlídku, což znamenalo postupně dvě přesilové hry pro oba týmy. Liberec opět dokázal skórovat těsně po uplynutí trestu, když Kološ narýsoval krásnou úhlopříčku na Dleska, který po zemi propálil vše, co mu stálo v cestě. Minutu a půl na to opět úřadovali junioři Wiener s Čermákem. Druhý zmiňovaný tak udělal tečku za druhou třetinou, po které se šlo do šaten za stavu 8:1.

Závěrečnou periodu načal Liberec ve čtyřech. I tak se ovšem hráči pod vedením Zdeňka Skružného prosadili. Kořínek si zahrál na doktora, nasadil Dvořákovi teploměr a svým druhým gólem v zápase zaznamenal devátou branku svého týmu. Hra poté počala ztrácet svou krásu, rychlost i atraktivnost a zápas se již víceméně jen dohrával. Následovala opět vyloučení, po jednom na každé straně. V čase 48:41 snižoval Slaný, než se ale domácí stihli nadechnout, vstřelil desátý gól Baudisch. Ani minutu na to měl Liberec možnost rozehrávat volný úder na hranici velkého brankoviště. Kopecký to vzal na sebe a přímo z úderu prostřelil nekvalitně postavenou zeď. Přestřelka pokračovala dál, 77 vteřin po 11 brance Liberce, se prosadil Kadlec a snížil na 11:3. Mück, který celý zápas s klidem a přehledem držel hostující celek, poté podržel svůj tým, když na něj Kouba třikrát dorážel. Česká Lípa sice nakonec čtvrtou branku vstřelila, ovšem Liberec záhy odpověděl. Kapitán Klucho se ocitl netradičně za branou soupeře a odražený balon doklepl do prázdné branky. Poslední branku celku v černém vstřelil Lhota po rozložení obrany domácích. V úplném závěru pak ještě došlo ke snížení z hole Štěrby. Výsledek na branky bohatého zápasu byl 13:5 pro Liberec. Hráčem utkání byl po zásluze vyhlášen Lukáš Kořínek.

Zajímavostí je, že 12 libereckých hráčů zaznamenalo alespoň jeden kanadský bod do statistik.

Muži FBC Liberec tak postupují společně s Tatranem Střešovice ze skupiny AW Poháru Českého florbalu do vyřazovacích bojů. Dalším utkáním, na které Vás tímto srdečně zveme, je první kolo Superligy florbalu, které se odehraje 13.9. na SH Dukla Liberec. Soupeřem bude stejně jako v loňské sezóně FBC ČPP OSTRAVA.