29.09.2024 - Redakce

Muži předvedli neuvěřitelný obrat. Ženy těsně prohrály.

Třetí zápas, třetí utkání na hostující palubovce. Po dvou výhrách na úvod sezony předvedli muži dokonalý obraz, když se jim podařilo vyhrabat s nepříjemného stavu 3:7. Následně v prodloužení rozhodl Wiener a zajistil Liberci další dva body do tabulky Livesport Superligy. Ženy favoritovi z Chodova vzdorovaly, ale nakonec těsně prohrály o jednu branku.

BA SOKOLI Pardubice - FBC Liberec 8:9pp (4:3, 3:1, 1:4, 0:1)

Střetnutí Pardubic s Libercem od začátku nabízelo atraktivní ofenzivní podívanou. Severočeši se brzy dostali do vedení 2:0, ale rychle o něj přišli. Po první třetině odcházeli díky skóre 4:3 spokojenější pardubičtí florbalisté. Ti lépe vstoupili i do druhé hrací části a v polovině utkání vedli už 7:3. Pak ale Liberec nastartoval stíhací jízdu, kterou úspěšně dokonal v 59. minutě vyrovnáním na 8:8 kapitán týmu Jakub Faksa. Ten byl klíčovým hráčem i při rozhodující akci v prodloužení, u které si připsal asistenci. Vítězný gól obstaral Vojtěch Wiener, který Liberci zařídil bod navíc do tabulky a sám zkompletoval hattrick.

Highlights: odkaz zde
Ohlasy: odkaz zde

Crazy girls FBC Liberec – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 6:7 (3:4, 2:3, 1:0)

O dramatické momenty nepřišli ani fanoušci v Liberci. Severočešky si to na férovku rozdaly s Chodovem, který se poprvé ujal náskoku až před koncem úvodní třetiny za divokého skóre 4:3. Na dvougólový rozdíl se florbalistky z Jižního Města posunuly po přestávce, jenže Crazy girls stále bojovaly a pomýšlely na napínavý finiš.

Domácí tým vstoupil do třetí fáze nejlépe, jak si mohl představit. Snížil totiž na 6:7 a měl před sebou více než 18 minut na dohnání manka. Pražanky ovšem nic takového nepřipustily, neinkasovaly ani při vlastním oslabení a uhájily velmi cenné vítězství. K němu přispěla hattrickem Klára Jiříková či další produktivní tahounka Nikola Skoková (1+3).

Ohlasy: ohlasy zde
Highlights: odkaz zde