11.02.2019 - Redakce

Muži přetlačili ve vyrovnaném utkání Vinohrady!

Liberečtí florbalisté dokázali otočit nepříznivý stav ve 24. kole Tipsport Superligy proti pražskému celku TJ Sokol Královské Vinohrady. Libereckým hráčům zajistila tři body trefa Jakuba Kopeckýho, která přišla v čase 57:54.

FBC Liberec vs. TJ Sokol Královské Vinohrady 6:5 (0:3, 3:1, 3:1)

Liberec začal velmi zodpovědně. V první desetiminutovce držel míček více než soupeř a dostal se i do několika šancí. První gólovou oslavu ale diváci v Home Credit aréně viděli na straně hostí, když pohlednou střelou otevřel skóre Gregor. Domácí byli opaření a inkasovali znovu ve třinácté minutě. A ke konci třetiny zvýšil Stuchlík už na 3:0 z pohledu Sokola.

Vstup do druhé třetiny se vydařil. Jako první prostřelil Weissgärbera Petr Salát, který využil standartní situaci. V čase 27:47 byli po vzájemné strkanici vyloučeni Valeš a Gregor. Krátce na to usedl na trestnou lavici hostí Jelínek. Nabídnutou přesilovou hru využil v jejím závěru Kološ, střelou z dálky. Vinohrady dvoubrankový náskok získaly rychle zpět. Vaníček nedokázal chytit střelu Stuchlíka. Trenér Skružný zamíchal sestavou a mladík Rozkovec této šance nepohrdl. Krásnou střelou do šibenice snížil na 3:4.

Brankový účet v závěrečné dvacetiminutovce otevřel znovu Petr Salát. 4:4! V následujícím průběhu měli šance oba týmy. Několik brejkových situací zachránil skvělými zákroky Vaníček. Liberecké publikum rozjásal Radek Valeš, který otočil skóre. Vzápětí Vinohrady začaly aktivně napadat a trápit liberecké obránce. Po jedné z nepřesností srovnal stav utkání Gregor. Rozhodující moment přišel v čase 57:54, kdy střelu Saláta dorazil Jakub Kopecký. Liberečtí si závěr zápasu pohlídali a dokázali uhájit jednobrankový náskok.

Branky: Salát 2x, Kološ, Rozkovec, Valeš, Kopecký

Do konce základní části zbývají dvě kola. K následujícímu utkání vyjedou muži FBC Liberec 17. 2. do dalekých Otrokovic. Poslední šestadvacáté kolo se bude konat o týden později. V neděli 24. února vyzve Liberec Technology z Mladé Boleslavi. Utkání startuje v 17.00 na půdě ZŠ Dobiášova.