13.02.2023 - Redakce

Muži urvali z televizního dramatu 2 body!

Pondělní podvečer nabídl televizní bitvu mezi FBC Liberec a Florbal Chodov. Dramatická podívaná plná zvratů dospěla až do samostatných nájezdů, kde bonusový bod navíc přikrl Severočechům Ferdan s výborně chytajícím brankářem Mückem. Více v naší reportáži.

FBC Liberec vs. FAT PIPE Florbal Chodov 8:7 sn. (1:1,4:3,3:2)

Chodov vstřelil první gól televizního duelu zásluhou Matěje Netrefy, nicméně Liberec stihl odpovědět a uzavřel první třetinu za remízového stavu 1:1. Teprve po přestávce se Severočeši dostali vůbec poprvé do vedení trefou Filipa Smutného, který ve 24. minutě poslal Liberec do náskoku 2:1.

Zbytek prostřední části duelu ovšem byl o poznání akčnější. Chodov si třemi brankami za sebou vypracoval výhodu 5:2, jenže ani to Liberec nezastrašilo. Domácí mančaft naopak zabral a dvěma zásahy v závěru dějství se dotáhl na kontaktní rozdíl, který sliboval drama do poslední dvacetiminutovky.

Ve třetí třetině smazali Liberečtí ztrátu, a dokonce sahali po úspěchu v normální hrací době. V čase 58:53 poslal severočeský mančaft do vedení Vojtěch Wiener, jenže Chodov ještě stihl srovnat díky Mikuláši Komárkovi. Měření sil tak dospělo do prodloužení, kde se bojovalo o bonusový bod do tabulky.

V prodloužení žádná změna skóre nepřišla, i přes to, že se Liberec dvě minuty bránil v oslabení třech proti čtyřem. Obě mužstva chystala na rozhodující nájezdy. V nich se skvěle prezentoval brankář Daniel Mück, jenže pustil za svá záda pouze jedinou trefu, a Liberec nakonec urval vítězství 8:7. Rozhodující střílení proměnil Prokop Ferdan a přiřkl FBC velmi důležitý bonusový bod.

Díky této vyhře za dva body se liberečtí florbalisté posunuli na 9. místo a na 11. Českou Lípu mají náskok třech bodů. Livesport Superligu už čekají do konce základní části pouze dvě kola. V neděli 19.2.2023 se muži popasují s Karlovými Vary a dlouhodobou část zakončí domácím duelem se Spartou Praha (26.2. | 17:00 | SH Dukla Liberec)