09.10.2024 - Redakce

Muži utrpěli první porážku v sezóně, tři body si odvážejí Bohemians.

Středeční school match mezi FBC Liberec a FBŠ Bohemians sliboval napínavou přestřelku dvou zatím neporažených celků, a té se také divákům dostalo. Hráči byli motivováni nejen touhou po vítězství a obhajobě statusu neporaženého týmu, ale také bouřlivou atmosférou, kterou fanoušci v hale dokázali vytvořit. Po dvou velmi vyrovnaných třetinách se však Bohemians podařilo dostat domácí celek pod tlak rychlou čtyřgólovou přestřelkou, a ačkoliv se liberečtí snažili do posledních chvil hru zvrátit ve svůj prospěch, žádná z jejich akcí již ke kýženému gólu nevedla. Z dnešního zápasu si tak odnášejí první prohru v sezóně.

Zápas nabral strhující tempo už od prvního hvizdu a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Prvního gólu se diváci dočkali již po 87 vteřinách, kdy skóre zápasu otevřeli domácí brankou Korycha. Bohemians ale s odpovědí dlouho neotáleli, a tak se v čase 02:32 poprvé zavlnila také síť domácích. Zbytek třetiny pokračoval ve svižném tempu a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 3:3. Během druhé třetiny se hostujícímu týmu podařilo dostat liberecké pod tlak, jejich odskočení o dva góly se povedlo snížit přesnou střelou Faksy na 4:5. Bohemians si však využitím trestného střílení gólový rozdíl pojistili, a tak se poslední třetina otevírala ve prospěch hostujícího celku. Během třetí periody mohli diváci vidět několik akcí na obou stranách hřiště, branky se ale dočkali až v čase 52:07, kdy brankáře hostujících překonal Wiener. Bohemians však v odpověď ukázali, že si brankový náskok hodlají obhájit a díky rovnou čtyřem potvrzujícím akcím Buršíka se hostující celek dostal do výrazného pětibrankového vedení. Liberečtí se ještě pokusili převzít kontrolu nad zápasem hrou v šesti, skórovat se jim ale nepodařilo. Vítězný výsledek potvrdili hosté posledním gólem a liberečtí si tak zapisují svoji první prohru letošní sezóny s výsledkem 5:11.

Highlights: odkaz zde.

Ohlasy: odkaz zde.