Aktuální zprávy
28.05.2022 - Redakce

”Na Extraligu žen se těšíme,” říká hlavní trenér Vojtěch Rondoš

Crazy girls se po krátké odmlce vrací do Extraligy žen. Ženský tým FBC Liberec si postup vybojoval na začátku dubna ve finálové sérii proti Black Angels. Do nejvyšší soutěže se tak vrací jeden z nejúspěšnějších týmů ženské Extraligy, který vybojoval na začátku tisíciletí hned 6 titulů. Více v našem v rozhovoru.

Trenére, zhodnoť jak jsi viděl soutěž 1. ligu žen jako celek?
1.liga žen nabízí opravdu pestrou škálu týmů. Dle mého názoru je příliš rozsáhlá (16 týmů) a nenabízí tolik kvalitních zápasu, co by měla druhá nejvyšší soutěž nabízet. Na druhou stranu nám však nabídla možnost se herně rozehrát, dospět - jak po individuální, tak týmové stránce. Překvapilo mě, kolik individuálně kvalitních hráček se v jednotlivých týmech našlo. Dále jsem byl mile překvapen z přístupu některých týmů, které se netajily ambicemi postoupit mezi elitu ženského florbalu. Pevně věřím, že se jim jejich vize naplní a kvalita 1. ligy a ženského florbalu bude růst.

Byl jednoznačný cíl postoupit mezi nejlepší týmy do Extraligy žen?
Cílů jsme měli více a jeden z nich byl postup do Extraligy žen. My jsme se však nechtěli soustředit pouze na postup, to by nám jen svázalo ruce. Cíl byl trénovat a herně se prezentovat jako top tým 1. ligy žen. Největší cíl byl vytvořit fajn partu holek, která se bude florbalem bavit a bude mu ochotna dávat maximum.

Co byl nejtěžší moment na cestě za postupem?
Za nejtěžší moment považuji sérii s Třincem, kdy jsme dokázali otočit první zápas ze stavu 4:1 na konečných 7:8. Tohle bych nazval zlomovým momentem celého play off.

Postup o patro výš byl stvrzen i administrativně. Popiš, co Vás teď během letní přestávky čeká?
Ladíme hráčský kádr. Tedy jsme ve fázi, kdy řešíme možné příchody nových posil. Posílíme i realizační tým. Novou posilou bude Pája Bárková, která bude věnovat důraz na kondici a především se bude věnovat kompenzačnímu cvičení. Dále v průběhu letní přestávky proběhne pár přípravných zápasů a turnajů. Celou letní přestávku uzavřeme soustředěním v Tanvaldu.

Rozdíl mezi týmy v Extralize a 1. lize bude asi obrovský, že?
Popravdě doufám, že obrovský nebude. Z 1. ligy jsme si přinesli velkou chuť vyhrávat a tu budeme mít i v Extralize žen. Samozřejmě víme, že jsou týmy, které budou papírově lepší, ale rozhodně nechceme být otloukánci. Největší rozdíl bude určitě v rychlosti hry.

Crazy girls FBC Liberec je tým, který v historii zanechal výraznou stopu. Vnímáš to stejně, že liberecký tým jednoznačně patří do nejvyšší soutěže?
Rozhodně ano. Crazy girls FBC Liberec prošly úspěšným restartem a bylo by velmi pěkné, kdyby se po malých krůčcích přibližovaly úspěšným létům, které se v Liberci v minulosti prožívaly. Na Extraligu žen v Liberci se těšíme!

Přemýšleli jste o cílech do nové sezony?
1. sezóna po postupu nebude cíly přehnaná. Chceme chytnout tempo nejvyšší soutěže od prvního kola, sehrát co nejvíce kvalitních zápasů a mít v Extralize co nejdůstojnější roli. S postupem sezóny budou cíle jistě přibývat a uvidíme, jak se nám bude dařit. 

"Crazy girls FBC Liberec prošly úspěšným restartem a bylo by velmi pěkné, kdyby se po malých krůčcích přibližovaly úspěšným létům, které se v Liberci v minulosti prožívaly."