Klub
18.10.2021 - Redakce

Nabitý třetí říjnový víkend dopadl na jedničku!

Hned 9 kategorií se potkalo se svými vrstevníky v ligových zápasech Českého florbalu. Dařilo elévům, juniorkám, mladší nebo starším žákům. Velká pochvala patří i dalším týmům, který hájily barvy FBC Liberec. Více v článku.

Muži B:

Výsledek:
FBC Liberec B vs. TJ Sokol Koberovy 8:7
Hodnocení trenéra: "Za dnešek velký respekt soupeři. Odehráli jsme tvrdé, ale férové utkání, které podtrhlo fair play gesto soupeře v poslední třetině. Jinak se nám utkání moc nedařilo a byl to spíš boj. Celkově jsem rád za tři body."

Veteráni:

Výsledky: 
Crazy Boys FBC Liberec vs. Black Angels 5:9
Crazy Boys FBC Liberec vs. FBC Česká Lípa 11:2

Junioři B:

Výsledky:
FBC Liberec B vs. SCC Semily - 1:2
FBC Liberec B vs. Florbal Jablonec - 4:3
Hodnocení trenéra: "V zápase s Jabloncem se nám opravdu povedl vstup, a tak jsme během první třetiny vedli 2:0. Začátkem druhé třetiny jsme díky pětiminutové přesilovce přidali třetí branku. Tento gól byl ale poslední a od poloviny zápasu se nám vůbec nedařilo hrát s balónem a rozehrát. Jablonec využil našich chyb a do třetí třetiny jsme vstupovali za stavu 3:2. Ve třetí třetině se nám díky trefě Ondry Vyšohlída podařilo opět odskočit a ke konci zápasu Jablonec snížil na konečných 4:3. V druhém zápase na nás čekaly Semily. Před začátkem jsme probrali, jak chceme hrát a co očekávat od soupeře, ale i tak nám dělal problém jejich pressing. Po vyrovnané první třetině přišla třetina druhá. V té přišlo několik zbytečných ztrát na středu a skóre bylo rázem 2:0 pro soupeře. Ve třetí třetině se nám podařilo vsítit kontaktní branku a vrátit se tak do zápasu. I přes naší velkou snahu při hře bez gólmana se nám nepodařilo vyrovnat. I přes nepříznivý výsledek druhého západu turnaj hodnotím kladně. Ukázal nám naše silné stránky, ale taky věci, na kterých je třeba ještě zapracovat. Jako například, že se nemůžeme spoléhat na produktivitu kluků z áčka, kteří za nás v prvním zápase nastříleli velkou většinu gólů. Čeká nás ještě dlouhá cesta, ale věřím, že konec bude stát za to.”

Starší žáci A:

Výsledky:
FBC Liberec vs. FBC Česká Lípa 5:5
FBC Liberec vs. Florbal Chomutov 9:1
FBC Liberec vs. FBC Děčín 9:1
FBC Liberec vs. Florbal Ústí 2:2
Hodnocení trenéra: "V neděli kluci odehráli první ligový turnaj, na který se už po dlouhé době všichni těšili. Celkem 4 zápasy v 1.koši byly celkovou prověrkou připravenosti týmu na sezónu. První dva zápasy s Ústím a Českou Lípou byly vyrovnané a na začátek jako prověření schopností ideální. Následné dvě výhry potvrdili fyzickou i herní připravenost kluků. Děkuju hráčům za předvedené výkony a věřím, že do příštího turnaje nastoupíme minimálně se stejným nasazením."

Starší žáci B:

Výsledky:
FBC Liberec B vs. TJ Stadion Nový Bor 11:0
FBC Liberec B vs. FBC Lomnice 1:4

Mladší žáci white:

Výsledky:
FBC Liberec vs. FBC Česká Lípa 12:1
FBC Liberec vs. Florbal Ústí 20:1
FBC Liberec vs. ASK Lovosice 5:0

Elévové: 

Hodnocení trenéra: "Poprvé v sezoně jsme se účastnili turnaje, na který se všichni moc těšili. Jednotlivé sestavy týmů byli namíchaní, a proto spolu museli spolupracovat úplní nováčci a "zkušení" hráči. Všichni hráči předvedli úžasné výkony, které rodiče mohli kvitovat a rozhodně se musely líbit. Dohromady jsme vstřelili hromadu branek, takže radosti jsme si užili vrchovatě. Velké poděkování patří i rodičům, kteří nachystali catering na velkou jedničku s hvězdičkou. Těším se na další turnaje.

Juniorky: 

Výsledky:
FBC Liberec vs. Florbal Chomutov 4:2
FBC Liberec vs. FBK Wings Most 19:3
Hodnocení trenéra: "Dnes to byl jedním slovem koncert. Holky hrály parádní florbal. Mnoho šancí a také dost gólů. Divákům se zápasy musely líbit. I když skóre zápasu s Chomutovem tomu neodpovídá, převahu jsme měli velikou. Dařili se nám krásné kombinace na jejichž koncích byla krásná krosová přihrávka. Škoda, že jsme jich více neproměnili. Domácí celek podržela hlavně gólmanka. Speciálně bych chtěl ocenit hru nováčků v juniorském týmu. Kačka Jirsová a Karolínou Klubalovou podaly výborné výkony. Jen tak dál.”

Elévky

Hodnocení trenéra: viz samostatný článek zde