Aktuální zprávy
28.02.2020 - Redakce

Napínavý souboj v Superlize. Jaké jsou možnosti pro FBC Liberec?

Boj o konečné pořadí kolem postupu do playoff v Superlize florbalu nikdy nebyl napínavější. Možností existuje celá řada a my jsme se pokusili shrnout všechny varianty, které mohou po konci základní části nastat. Čert aby se v tom vyznal.

POSTUP DO PLAYOFF
Po prohře s Hattrickem Brno už nemají svěřenci Zdeňka Skružného postup do playoff ve vlastních rukou. Pro postup musí liberečtí vybojovat výhru s FBŠ Bohemians minimálně za dva body a zároveň doufat v zaváhání soupeřů z Vinohrad, Black Angels a Ostravy. Je důležité zmínit, že postup se nemusí konat za předpokladu výhry Vinohrad nebo Ostravy.

Jestli postoupí tým FBC Liberec do bojů o mistrovský pohár, stane se tak po dlouhých 9 letech! Z letošní sestavy pamatuje zápasy ve vyřazovacích bojích jen kapitán Matěj Klucho a obránce David Böhm. Byl by to pro celý klub velký úspěch.

ZÁCHRANA

Ani týmy osmé Vinohrady a devátá Ostrava nemají záchranu jistou. I proto hrají doslova o holý život. Jestli FBC Liberec nebude bodovat s FBŠ Bohemians musí doufat v zaváhání BLACK Angels a České Lípy. Při této konstalaci by ani jeden soupeř Liberec nepřeskočil. Jistotu záchrany by znamenala pouze tříbodová výhra. Při jakémkoliv jiném zisku by mohla rozhodovat i minitabulka vzájemných zápasů s týmy, které by měli stejný bodový zisk. 

BOJ O UDRŽENÍ V PLAYDOWN

Se zápasy o udržení má klub FBC Liberec mnoho zkušeností. Právem dostali muži FBC Liberec nálepku „mistři playdown“, i přes to, že liberečtí florbalisté několikrát sestoupili o patro níž. Naposledy v ročníku 2014/2015. V posledních třech letech se dvakrát musel utkat se svými soupeři v sérii hrané na 4 vítězná utkání. V roce 2017 po postupu z 1. ligy se muži FBC Liberec střetli s Pardubicemi. (3:4 na zápasy. Následně byla Superliga udržena v baráži.) O rok později porazili v sedmém utkání 1. kola playdown Ústí nad Labem. Minulý rok muži FBC Liberec playdown vynechali, protože skončili po základní části na 9. místě.

Do série o udržení v Superlize florbalu by FBC Liberec poslala pozice na 11. nebo 12. příčce, kterou zatím drží BLACK Angels (28 bodů) a FBC 4CLEAN Česká Lípa (27bodů). Liberec by se dostal do playdown, pokud by nebodoval a Česká Lípa získala minimálně dva body nebo BLACK Angels získali alespoň bod.

Los posledního kola:

Sokoli Pardubice vs. Tatran TEKA Střešovice
FBC Liberec vs. FBŠ Bohemians | SH Dukla Liberec
FBC ČPP Ostrava vs. Technology Florbal MB
FAT PIPE Florbal Chodov vs. Hu-Fa Panthers Otrokovice
FBC 4CLEAN Česká Lípa vs. TJ Sokol Královské Vinohrady
1.SC Tempish Vítkovice vs. FBŠ Hummel Hattrick Brno
BLACK ANGELS vs. ACEMA Sparta Praha

Všechna utkání 26. kola Superligy florbalu začínají ve stejný čas 17:00. Všechny fanoušky libereckého florbalu srdečně zveme do ochozů haly Dukly Liberec, kde se uskuteční "malé finále" Superligy florbalu. Přijďte zafandit a podpořit muže FBC Liberec v posledním kole Superligy florbalu. 
1.3.2020 | 17:00 | SH Dukla Liberec | FBŠ Bohemians