Aktuální zprávy
18.11.2018 - Redakce

Nepovedený konec první třetiny rozhodl. Liberec doma padl i se Spartou.

Po nepovedeném utkání s Otrokovicemi se Liberec chtěl blýsknout před svými diváky a potrápit lídra superligové tabulky. Na konci první hrací části ale inkasovali dokonce třikrát během jedné minuty, a i přes veškerou snahu se na soupeřovo vedení již nedokázali po zbytek zápasu dotáhnout.

FBC Liberec vs. ACEMA Sparta Praha 2:7 (0:4, 1:2, 1:1)

Liberec nastoupil v lehce pozměněné sestavě, ale na výkonu to nebylo příliš znát. Úvod zápasu byl velmi vyrovnaný a liberečtí drželi s prvním týmem superligy krok. Několik Libereckých šancí zastavil až brankář Beneš, v obraně se pak domácí spoléhali na dobré bloky a souboje. V šestnácté minutě otevřel skóre hostující reprezentant Garčar a pak přišla černá minuta pro Liberec. Trefili se tři další sparťané a stačilo jim na to přesně šedesát sekund. Soupeř tak odskočil do čtyřbrankového trháku.

Domácí dostali možnost přesilové hry, ale ta bohužel zůstala bez využití. Naopak deset vteřin před vypršením trestu skóroval v oslabení Ujhelyi. V osmadvacáté minutě pak hosté zvýšili už na 6:0 a poté dostali možnost přesilové hry. Ta zůstala také bez využití, navíc se po vypršení trestu vydal do útoku Veselý a otevřel brankové konto Liberce. Ještě jednu početní výhodu sehráli domácí, ale nikdo nepropálil skvělého Beneše ve sparťanské brance.

Soupeř již kontroloval svůj pětibrankový náskok a pro Liberec bylo těžké korigovat výsledek. Druhou trefu v zápase přidal ex-liberecký Garčar, 1:7. Sedmadvacet vteřin před koncem základní části přidal čestnou trefu Kroupa a kosmeticky upravil na 2:7. Víc už se ale v utkání nestalo a Liberec tak z posledních tří superligových střetnutí nevytěžil ani bod.
Branky: Veselý, Kroupa