Aktuální zprávy
06.12.2020 - Redakce

Neuvěřitelný výkon nad lídrem zajistil Liberci další tři body!

Po necelých šesti dnech čekal na svěřence Zděňka Skružného odvetný zápas s lídrem Superligy 1.SC Tempish Vítkovice. Liberečtí hráči se svého soka nezalekli a po srdnatém výkonu vydolovali tři body za výhru 4:3.

SC Tempish Vítkovice vs. FBC Liberec (1:2,1:1,1:1)

Severočeši nastoupili do zápasu posilněni vítězným zápasem s Ostravským FBC. Se stejnou chutí vstoupili do zápasu i proti lídrovi z Vítkovic. První radost Liberci zajistil Tomáš Dlesk, který prostřelil brankáře Jasioka. Následně hra probíhala podle představ domácích, ale hostující celek skvěle bránil. Když Wiener využil přihrávku od Valeše, zvýšil vedení už na 2:0. Jedinou korekci stavu zaznamenal Delong. Po první třetině svítilo ve sportovním centru Dubina překvapivé skóre 1:2.

V druhé dvacetiminutovce se neustále hrálo podle not svěřenců Pavla Bruse. Vyrovnaní přišlo v čase 28:29, když Hájek prostřelil míček brankovou čárou. Nutno říci, že svatyně Ponomareva byla hodně vychýlena ze své běžné pozice. Do vedení dostal FBC Liberec Kořínek. Ten našel odražený míček před domácím brankovištěm a zavěsil pod břevno. 3:2. Tento stav vydržel i do konce druhé periody.

Vítkovice na nečekaný průběh zareagovali stažením sestavy na dva obranné páry. Do hry se dostal i matador Tomáš Sladký. Důležité odskočení stavu skóre přišlo v oslabení, kdy Tomáš Dlesk po zemi překvapil všechny v hale. V závěru zápasu snížil druhou brankou Hájek, ale to bylo od Vítkovic vše. Domácím hráčům nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře.

Elitní tým FBC Liberec tak z ostravského dvojzápasu veze pod Ještěd 6 bodů. Po výhře nad ostravským FBC v poměru 9:3, přišla výhra i nad vedoucím celkem Livesport Superligy.