Aktuální zprávy
16.11.2018 - Redakce

Nevýrazný výkon proti Otrokovicím, Liberec další body do tabulky nepřidal.

Třinácté kolo Tipsport Superligy definitivně zavřelo dveře za volným víkendem. Na liberecké palubovce se tentokrát představil soupeř z dalekých Otrokovic. I přes jeho doposud nepříznivý vývoj sezóny nakonec přetlačil Liberec a domácí tak vyšli bodově naprázdno.

FBC Liberec vs. Hu-Fa Panthers Otrokovice 4:6 (2:3, 1:1, 1:2)

Pro Liberecké přitom utkání začalo dobře a na začátku druhé minuty se prosadil Baudisch, který bekhendem doklepl poskakující míček za Michajloviče. Pak ale hostující gólman nedal libereckým střelcům příliš šancí. Hosté poté během dvou minut otočili skóre. Šťastným odrazem o brankáře sice vyrovnal Valeš, když vystřelil zpoza branky, ale necelou minutu před koncem vrátil vedení na hole Otrokovic Martin Nagy.

Michajlovič pokračoval ve svém skvělém výkonu i ve druhé třetině a úspěšně sledoval trápení libereckých střelců. Další rána pro Liberec přišla ve třiatřicáté minutě, ale bleskově na ni odpověděl pohlednou střelou Rozkovec a skóre bylo zase pouze o gól. Do konce periody už se nikdo gólově neprosadil.

Liberečtí jsou v této sezoně velice úspěšní v otáčení výsledků, a proto se 170 diváků mohlo těšit na zajímavou třetí dvacetiminutovku. Nadšení jim ale vzal tým z Moravy, jehož hráčům se podařilo dvakrát skórovat a odskočit do tříbrankového trháku. Liberec pak hrál trpělivě, ale soupeř skvěle bránil a nepustil Liberecké do větší gólové šance. Snížení přišlo až v přesilové hře, kdy to na sebe vzal Klucho, ale to už zbývaly pouze tři minuty do konce. Liberci nepomohla ani powerplay, tři body si odváží Panthers.

Branky: Baudisch, Valeš, Rozkovec, Klucho

Další utkání Liberečtí odehrají v neděli 18. 11. 2018 znovu na domácí palubovce proti lídrovi tabulky. Utkání s Acema Sparta Praha začíná v 16.00 na Dukle, srdečně Vás zveme!