19.12.2020 - Redakce

Nezvládnutý závěr znamenal odevzdané tři body.

V posledním utkání v roce 2020 přivítali muži FBC Liberec pražský celek Black Angels. Do dohrávaného 4. kola Livesport Superligy vstoupili Svěřenci Zdenka Skružného výborně. Postupem času jejich výkon upadal a nakonec si ze zápasu neodnesli ani bod.

FBC Liberec vs. Black Angels 4:7 (2:1,1:2,1:4)
Do utkání vstoupili muži FBC Liberec výborně. Po využité přesilovce z hole Valeše a dorážejícího Baudische vedl domácí tým už o dvě branky. Korekce stavu přišla po krátce chvilce, kdy se z nacvičené standartní situace prosadil Hanák. V první třetině měli liberečtí hráči velkou střeleckou převahu v poměru 11:4.
Nicméně do druhé dvacetiminutovky dobře nevstoupili. V čase 23:24 vyrovnal mladší bratr z dua Hanákových a 3 minuty poprvé přisoudil vedení na stranu Black Angels starší bratr Radek. Kouč Skružný zareagoval na nepříjemný vývoj situace stažením sestavy na dvě formace. Vyplatilo se. Aktivnější Severočeši si dokázali vypracovávat šance a zaslouženě vyrovnal Kopecký. Ve zbytku druhé třetiny už branka nepadla, pražský celek nedokázal využít přesilovku o dva muže na hřišti.
Ve 46. minutě dostal tým Liberce velkou příležitost. Po vyloučení Buriana následoval trest pro hráčskou lavici a téměř dvě minuty mohli hrát domácí s velkou početní výhodou. Tu zužitkoval Lhota střelou pod horní tyč. Vedení ale neudrželi domácí dlouho, za dvě minuty vyrovnal Ludvík. Závěr zápasu přinesl pořádný průvan na trestné lavici. Vyloučení Hanáka zůstala nepotrestáno. Domácí Kárník už na lavičce hanby dvě minuty nevydržel. 4:5. Domácí tato rozdílová branka položila a krátce po sobě inkasovala i šestou a sedmou. Vedení 4:7 se ukázalo jako rozhodující. V závěrečném tlaku nevyužil Valeš velkou šanci, a proto nedokázal ani skóre zkorigovat.

V závěrečném utkání Liberec bodovat nedokázal a přenechal všechny body svému soupeře, který je tabulkovým sousedem. Do dalšího utkání nastoupili elitní tým ihned po startu nového roku 2021. 2.1. nastoupí v Pardubicích, o den později přivítají na hale ZŠ Dobiášova FBŠ Bohemians.