Mládež
03.09.2018 - Redakce

Novinky pro sezonu 2018/2019 – MLADŠÍ ŽÁCI a STARŠÍ ŽÁCI

Klub FBC Liberec připravuje na novou sezonu několik novinek. Zde jsou přehledně spíše „kosmetické“ změny u kategorií mladší žáci a starší žáci.

Noví trenéři

I u kategorií mladších žáků a starších žáků došlo ke změnám na trenérských postech. Mladší žáky A i nadále povede Pokop Ferdan, avšak s novou dvojicí asistentů. Z elévů se k Prokopovi posunul Pavel Jirucha. Zcela novou tváří bude Tomáš Jakubík, který se do Liberce stěhuje z Vysokého Mýta. Tomáš si v minulosti prošel trénováním většiny kategorií v Litomyšli pod vedením současného šéftrenéra Pardubic Ladislava Štancla.

Skupina starších žáků A+B se bude muset vypořádat se ztrátou Lukáše Kořínka, který ze studijních důvodů přerušil svou trenérskou kariéru. K hlavnímu trenérovi Radkovi Valešovi budou nápomocni tatínci / trenéři Tomáš Faksa a Jiří Smutný, kteří již v minulé sezoně získali kontakt s družstvem stržů. Spojenou partu mladších žáků B a starších žáků C i nadále povede Dominik Šollar, který bude v novém roce tvořit tandem s Danielem Kupcem.

Mladší žáci A – 3 halové tréninky v týdnu

Lehkou úpravou prošel tréninkový týdenní rozpis mladších žáků A, kteří budou v nové sezoně trénovat třikrát týdně, avšak dvakrát bude mít jednotka 90 minut. „S trenéry mladších žáků jsme se dohodli na tomto modelu, který ušetří rodičům, dětem i trenérům čas (jeden volný den navíc), přičemž hodinově se za týden pohybujeme na stejném čísle jako loni,“ poodhaluje důvod rozhodnutí šéftrenér klubu Matěj Klucho.