Mládež
27.08.2018 - Redakce

Novinky pro sezonu 2018/2019 – PŘÍPRAVKA a MINIPŘÍPRAVKA

Klub FBC Liberec připravuje na novou sezonu několik novinek. Některé se budou týkat i našich nejmenších kategorií, tedy minipřípravky a přípravky.

Nová tělocvična – Střední odborná škola

Členská základna FBC Liberec neustále narůstá, jelikož však kapacity hal, na kterých se běžně trénuje, nejsou nafukovací, muselo se vedení klubu podívat po dalším prostoru pro trénování. Nakonec se vše podařilo a minipřípravka a přípravka pod vedením Lukáše Nesměráka a Jana Jánského bude trénovat na Střední odborné škole – SOŠ. Adresa Jablonecká 999.

Dvě přípravky – jeden klub

FBC Liberec bude mít v novém ročníku dvě tréninkové skupiny. Jedna bude trénovat v „klasický a zažitý“ čas v úterý a čtvrtek od 16:00 na ZŠ Dobiášova – trenéry budou rovněž zažití Radek Valeš, Blanka Procházková a Anička Gruntová.

Druhou skupinu budou mít na starosti Lukáš Nesměrák a Jan Jánský. Tato skupina bude trénovat na Jergymu (pondělí 17:30) a právě na SOŠ (středa 16:30).

Obě přípravky budou mít v klubové důležitosti naprosto stejné postavení a na základě trenérského obsazení věříme, že sportovně nebude nikdo z(ne)výhodněn. „Máme velké štěstí, že můžeme mít v přípravce dvě tréninkové skupiny pod vedením tak zkušených trenérů. Obě skupiny jsou přípravka FBC Liberec, i když jsou vedeny jinými trenéry,“ vysvětluje šéftrenér mládeže Matěj Klucho.

Páteční trénink pohybu

Úplnou novinkou je páteční trénink pro kohokoliv z kategorie minipřípravka a přípravka. Tento trénink se bude konat v pátek od 17:30 do 19:00 na SOŠ. Zaměření bude na všestranný pohybový rozvoj, čili hlavní náplní budou disciplíny jako atletika, gymnastika nebo úpolové sporty. Na tento nadstandardní trénink se bude vybírat 50,- Kč. Začínáme již první pátek v září, tedy 7.9.2018.

„Díky prostoru na SOŠ jsme konečně dokázali realizovat pohybový trénink pro nejmenší děti. Základem našeho sportu je pohyb, takže je tento trénink z hlediska klubové koncepce stejně důležitý, jako tréninky v hale s hokejkou a míčkem,“ říká spokojeně Matěj Klucho.


Přípravka: Skupina Radka Valeše a Blanky Procházkové:

▪ Úterý: 16:00 - 17:00, Hala ZŠ Dobiášova
▪ Čtvrtek: 16:00 - 17:00, Hala ZŠ Dobiášova

Přípravka skupina Lukáše Nesměráka a Jana Jánského:
Pondělí: 17:30 - 18:30, hala Jeronýmova
Středa: 16:30 - 18:00, SOŠ Liberec

Trénink "navíc":
▪ Pátek: 17:30 - 19:00, SOŠ Liberec 

Minipřípravka:

▪ Středa: 18:00 - 19:00 (SOŠ Liberec)