01.03.2017 - Redakce

O víkendu Crazynám startuje play-off

Základní části je již konec a tento víkend pro extraligu žen začíná play-off. Crazy girls se svými 30 body do něho postupují ze slibného 6. místa. Jako soupeřky do čtvrtfinále si je vyhlídl vicemistr Florbal FAT PIPE Chodov. Statistiky mluví jasně ve prospěch pražského celku, nicméně samotná kapitánka Klárka Leierová svými slovy stvrdila, že Liberec se půjde do čtvrtfinále porvat o každý zápas.

V minulém střetu s Chodovem toho Crazyny moc nezmohly. Ačkoliv se snažily poctivě bránit dynamický Chodov, nechaly si do brány vstřelit tři góly v první třetině. V prostředním dějství si přivykly na rychlé tempo domácího celku, ten vsítil pouze jednou. Třetí třetina však byla střelecky nejproduktivnější, ale pouze pro domácí, který nasázel pět gólů. Zato Crazyny se neprosadily ani jednou a brankařka Provázková odešla s čistým kontem.

V posledním kole základní části liberecké ženy svedly na domácím poli těžkou bitvu s FBK Jičín. Hostující hráčky byly ty, které tahaly utkání za lepší konec. Jako první rozvlnila libereckou síť Mrázková, na to odpověděla Šamanina, která tak srovnala. Vrátit vedení táhlou střelou se podařilo Mullerové. Poté však nastoupila do světla Klára Leierová, která během 10 minut nasázela za hostující brankařku hattrick a Crazyny rázem vedly 5:2. Poslední třetinu se Jičín dokázal prosadit ze standardní situace a poté z přesilovky. Jednogólové manko smázly pouhých 13 vteřin do konce. Crazyny nevěsily hlavy a po 8 vteřinách urvaly vedení nazpět a zvítězily tak v základní hrací době.

I pro chodovačky bylo poslední kolo divoké. Utkaly se se zvučným Herbadentem, se kterým se praly o druhé místo tabulky. První třetina byla vyrovnaná, ale rázem Herbadent dokázal vést o dva góly a být blíže k výhře. Chodov však rychlými brankami dorovnal na 3:3. Ve třetí třetině každý z celků vstřelil po jednom gólu, ale Chodovu se podařilo prosadit ve vlastních dvou oslabeních a rozhodnout tak o vítězi.

Crazyny tak čeká nemilosrdný víkend proti Chodovu. Mohou se však chlubit svou aktuální formou, která je mnohem lepší než na začátku sezóny. Na půdu jižního města se půjdou porvat se všemi silami.

4.3., 19:00, Florbal FAT PIPE Chodov, SH Jižní město

5.3., 17:00, Florbal FAT PIPE Chodov, SH Jižní město