Mládež
09.10.2023 - Redakce

OBA TÝMY STARŠÍCH ŽÁKYŇ PŘEDVEDLY SKVĚLÉ VÝKONY

Velmi náročný víkend připravil los oběma týmům našich starších žákyň o uplynulém víkendu. Náročný byl také pro rodiče, protože jsme víkend strávili společně s ubytováním v Podbořanech, kde nám místní klub připravil skvělý servis. Myšlenka byla taková, že si oba týmy společně zafandí, strávíme spolu florbalovou sobotu i neděli a utužíme kolektiv. Za sebe říkám, že vše vyšlo perfektně.

A skvělou neflorbalovou část všechny holky doplnily o skvělé výkony na hřišti, čímž nám udělaly obrovskou radost a trenérům zamotaly hlavy. Skupinu stržek aktuálně tvoří kolem 30 hráček a rostoucí konkurence a prostor k rozvoji je prospěšný všem. Navíc byl posílen i realizační tým o Miloše Cidlinského a Míru Hnídka, takže i trenérské obsazení se rozšířilo. Dalšími asistenty a pomocníky jsou Jarda Pajkrt a Martina Štočková. Takovou situaci jsme ve stržkách nikdy neměli a máme z ní velikou radost. Pojďme ale k zápasům.

FBC LIBEREC - KATI KADAŇ 2:2 (0:1, 1:1, 1:0)

Branky: Labajová, Cuflic

Méně zkušený tým, který nazýváme "efbécéčko", opět obsahoval holky, které hrály své první zápasy v 5+1. Některé hrály dokonce první zápasy vůbec. Proti nim stála vždy silná Kadaň. Naše holky se do zápasu vrhly bez respektu a předvedly perfektní kombinační hru. Plnily své úkoly na hřišti a postupem času více a více vystrkovaly růžky. Zlepšovaly postupně svou hru a plnily v každém střídání lépe a lépe pokyny trenérů. Tím tak přebíraly otěže zápasu a ke konci byly lepším týmem. Soupeře přestřílely a nikdo by se nemohl divit, kdyby zvítězily. Zápas ale skončil spravedlivou remízou. Po zápase si pak celý tým podal ruku s rozhodčími, což je nová věc ukazující náš RESPEKT k práci rozhodčích. Jednu z našich klubových hodnot.

FBC LIBEREC - MOCNÁ TULENI PODBOŘANY 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Branky: Štorková 2, Štočková, Steinerová, Šindelářová

Do druhého zápasu už holky nastupovaly s nabytou sebedůvěrou a se spoustou zkušeností ze zápasu prvního. Sestavu nechali trenéři stejnou jako proti Kadani. Všechny 3 lajny předváděly skvělý florbal a byly naprosto vyrovnané. Nebylo tedy proč sestavu měnit. Zápas jsme od začátku kontrolovali a postupně přidávali góly. 2x se trefila novicka Nikča Štorková, která absolvovala svůj první turnaj. Holky svým florbalem opravdu bavily početný vlastní kotel tvořený rodiči a spoluhráčkami z TULIP Teamu. Atmosféra byla úžasná a diváci byli 7.hráčem na hřišti.

Hodnocení trenéra Nesměráka: Holky byly naprosto úžasné v obou zápasech. Přiznám se, že jsem z nich byl nadšený. Všechny makaly a snažily se na hřišti dělat, co jsme jim s Mírou Hnídkem říkali. Taková práce nás trenéry opravdu baví. Přihlásit druhý tým starších žákyň do soutěže byla určitě velká odvaha a nese to s sebou spoustu práce a organizace. Ale svůj účel plní dokonale. Máme prostor pro hráčky, abychom je mohli rozvíjet. Ty nové sbírají zkušenosti a ty zkušenější pak vedou tým, což je situace, kterou by si v TULIPu nevyzkoušely. Nabrali jsme ohromnou sebedůvěru a motivaci do další práce.

----------------------------------------


FBC TULIP LIBEREC - BIVOJKY LITVÍNOV 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Branky: Nesměráková, Sekničková, Pekárková

V neděli měl na programu TULIP zápas s Litvínovem, který je letos posílen o několik holek z Mostu a vedl o skóre tabulku, protože na minulém turnaji nastřílel Lípě a našemu druhému týmu hodně branek. Holky tak chtěly své spoluhráčky v dobrém pomstít. Zápas nám ale úplně nevyšel. Míčky odskakovaly, nedařilo se nám dávat góly. Zřejmě se projevila pozdní večerka, která ale k teambuildingové akci patří. Nemůžeme ani slovo říct na nasazení a tempo našich holek. V tom si držíme vysoký standard, což je dobře. Myslím, že jsme v zápase měli dát mnohem více gólů. Tím že jsme si zkomplikovali závěr a rozhodčí uznali i gól, který byl evidentně již po konci zápasu, vypadá výsledek těsně. Ale myslím, že jsme měli utkání pevně v rukou. Jsem moc rád, že byl poskládán takto silný tým a že nás čekají další kvalitní zápasy.

FBC TULIP LIBEREC - FLORBAL ÚSTÍ 16:0 (5:0, 4:0, 7:0)

Branky: Štočková 6, Pajkrtová 3, Pekárková 2, Nesměráková 2, Cidlinská 2, Sekničková 1

Do zápasu s Ústím jsme nastoupili jako favorit a svou roli jsme zvládli skvěle. Holky z Ústí makaly, gólmanka předváděla skvělé zákroky, ale nestačilo to. Naše holky totiž k zápasu přistoupily jako velký tým, řekl bych až profesionálně. Hrály s naprosto stejným nasazením v útoku, návraty všech ve sprintu do obrany pak braly soupeřkám možnosti často už na polovině. Holky z Ústí se zatáhly do brankoviště a my si mohli zkoušet hru do "plných". Postupně jsme zlepšovali detaily v pohybu na hřišti, v postavení kolem branky a souhře s obránci. Podle výsledku to nemusí vypadat, ale zápas nám dal opravdu hodně. Střelecky se dařilo Káje Štočkové, které to opravdu lepilo a svatyni soupeřek zatížila "double-hattrickem". Barča Pajkrtová pak přidala hattrick klasický.

Hodnocení trenéra Nesměráka: Oba zápasy jsme odehráli ve vysokém tempu a v obou jsme se spoustu věcí naučili. Posouváme postupně náš pressing a hru na polovině soupeře. Chceme, aby se hráčky posouvaly postupně a přidáváme dílek za dílkem do konečné skládačky, která by měla být kompletní, až dojdou do kategorie juniorek.

První zápas nám moc nevyšel, ale to se někdy stane. Důležité je pro nás trenéry, jak ho holky odehrály. Konečný výsledek vlastně tolik důležitý není. Podstatný je způsob, jakým jsme k němu došli. Druhý zápas si pak holky užily. Nejednalo se ale o žádný despekt k soupeři nebo pohodové tempíčko.. To bychom jako trenéři nedopustili. Chtěli jsme od holek, aby odehrály celé utkání ve stejném tempu a nasazení, ať je skóre jakékoli. Na jarním Gufi Cupu jsme v podobném zápase nedokázali držet stejné tempo a hru a odešli jsme z něj, i přes jasnou výhru, s rozporuplnými pocity. To jsme nechtěli, aby se opakovalo. S turnajem jsem celkově moc spokojený.

Na závěr bych chtěl moc poděkovat rodičům i sourozencům holek, kteří s námi byli. Byli jste skvělí a udělali jste holkám úžasnou atmosféru. Speciální dík zaslouží Martin Labaj, který skvěle zorganizoval ubytování a potvrdil tím své organizační schopnosti.