23.10.2023 - Redakce

OBA TÝMY STARŠÍCH ŽÁKYŇ V SOBOTU BEZ PROHRY

V sobotu čekaly naše týmy straších žákyň turnaje v České Lípě a Litvínově. Zápasy nám ukázaly na čem dále v trénincích pracovat. Výsledkově se ale sobota oběma týmům povedla a holky daly spoustu gólů. FBCčko střelecky mile překvapilo proti Ústí a překvapivě zabodovalo i proti silnému Chomutovu. TULIP pak naprosto dominoval v obou zápasech a nedostal ani gól. Holky z TULIPu dokonce polovinu druhého zápasu odehrály v přeházených postech a hodně se naučily.

FBC Liberec - Florbal Ústí 10:0

Branky: Štočková 3, Slámová 2, Koucká 2, Svobodová, Štorková, Drahoňovská

V prvním zápase nastoupil tým FBCčka proti Ústí a byl lehkým favoritem. Některé holky si před zápasem myslely, že vše půjde snadno, protože zkušenější kolegyně z TULIPu Ústí před 2 týdny jasně porazily. Osobně jsem toto ale jako trenér ihned zatrhl a nabádal holky k tomu, že se nebude jednat o snadný zápas. Holky tak přistoupily k zápasu skvěle a aktivní hrou na polovině soupeře nedovolily protihráčkám vůbec ohrozit branku Nellči Futschikové. Naopak spousta z nich správně plnila své úkoly na hřišti a velkým tlakem do branky soupeři nastřílela celkem slušný počet branek. Aktivní byla hlavně zkušenější Kája Štočková, která vstřelila hattrick.

FBC Liberec - Florbal Chomutov 3:3

Branky: Koucká 2, Štočková

Druhý zápas se odehrával už v úplně jiném stylu. Soupeř byl mnohem silnější, často chodil do zakončení a měl skvělou gólmanku. To co si holky nevyzkoušely v prvním zápase (defenzivu), mohly si dosyta vyzkoušet v zápase druhém. Náš tým šel do vedení 3:0 a tím soupeře trošku šokoval. Hlavně Áďa Koucká předváděla v obou zápasech perfektní práci před brankou a zaslouženě střílela góly. Od půlky zápasu pak otěže převzal Chomutov a hnal se za vyrovnáním. Pod tlak nás dostávala i některá sporná vyloučení, která rozhodčí pískali. I druhý gól byl zvláštní, kdy hráčka vysekla brankářce Nellče Futschikové míček z ruky. Ta sama vlastně vůbec netušila, že jej rozhodčí uznali a myslela si, že máme faul. Poučení? Musí se pořádně ozvat, pokud je faulována, jinak rozhodčí faul nevidí. Já totiž situaci neviděl, takže jsem k ní neměl co říci. Vyloučeními se pak na hřišti trošku strhl chaos a soupeřkám se podařilo vyrovnat na 3:3. Nutno říci, že jsme odehráli 2 zápasy za sebou s pouze 10 minutovou pauzou. A prostě nám došly síly ve druhé polovině zápasu. I tak ale byla remíza spravedlivá pro oba týmy a holky z FBCčka protáhly šňůru bez porážky už na 4 zápasy.

Hodnocení trenéra Nesměráka: Holky prožily 2 zápasy jako den a noc. V prvním mohly jen útočit a bránit moc nebylo potřeba. V tom druhém naopak musely spíše bránit. Myslím, že opět nabraly novou sebedůvěru a hodně je to posunulo. Byli jsme opět v trošku obměněné sestavě a musím říct, že nové holky ukázaly, že do týmu jasně patří. Tím, že máme 2 týmy máme skvělé prostředí pro rozvoj hráček. Hlavně druhý zápas nám ale ukázal hodně prostoru pro práci v dalších trénincích. Nedařilo se nám na hřišti hlavně "nevypínat" , tedy nepřestávat hrát v žádnou chvíli, kdy jsem na hřišti. Je ale pravda, že 2 zápasy za sebou byly pro holky hodně náročné.

------

FBC TULIP Liberec - MOCNÍ TULENI PODBOŘANY 10:0

Branky: Pajkrtová 2, Nesměráková 2, Motejzíková 2, Brunclíková, E. Svobodová, Šindelářová, Sekničková

Po přejezdu z Lípy do Litvínova nás čekal zápas proti vždy odvážně hrajícím Podbořanům. Naše holky bohužel podcenily přípravu na zápas, za což dostaly řádně vyčiněno, a první třetinu se vlastně teprve rozběhávaly. Srdnatě bojující tuleňky tak často byly u balonku dříve a jejich neústupnost v soubojích tělem a dobré blokování střel vyústilo po první třetině ve stav pouze 1:0. Od druhé třetiny se ale TULIP rozjel a pevně bránící blok soupeřek ve druhé třetině 6x prolomil. Ve třetí třetině jsme se pak již soustředili na posun naší hry hlavně v prostoru kolem branky, který byl extrémně přehuštěn. Konečný výsledek ukazuje dominanci našeho týmu, ale musíme pochválit i soupeřky za to, že se snažily hrát aktivně a napadat.

FBC TULIP Liberec - FD TEPLICE 12:0

Branky: Cidlinská 3, Pajkrtová 2, Nesměráková 2, Pekárková 2, Labajová 2, Sekničková

Do druhého zápasu nastoupil TULIP už od začátku na 100% a zápas během první třetiny ovládl 5 vstřelenými góly. Pokračoval nácvik hry do plných, ale Teplice vystrkovaly růžky a několikrát nebezpečně navštívily naši polovinu. Holky ale hrály velmi disciplinovaně a dění na hřišti řídily. Vzhledem ke skóre 6:0 v polovině zápasu jsme si vzali timeout a hráčky v lajnách totálně přeházeli. Obránci v útoku, útočníci v obraně a přeházené lajny vyústily v drobný chaos ve zbytku druhé třetiny. Holky se navíc ocitly cíleně mimo komfortní zónu a každá se s tím vyrovnala po svém. O přestávce jsme si s holkami řekli důvod, proč jsme ke změnám sáhli, holky se porovnaly a ve třetí třetině i na nových pozicích předváděly super florbal. Jednotlivým hráčkám pak došlo hodně věcí o tom, jak to mají ostatní na hřišti těžké a určitě jim to pomohlo.

Hodnocení trenéra Nesměráka: Musím říct, že mne holky v prvním zápase naštvaly svým "pohodovým" přístupem. Kdo mne zná, ví, že nebýt správně připraven na zápas naprosto nesnáším. Museli jsme jim tedy před prvním zápasem trošku vynadat. Věřím, že si z toho vzaly ponaučení. Je vidět, že nám chybí Miloš Pekárek, který měl rozcvičku na starosti. Holky už jsou ale velké a musí toto zvládnout i bez něj. Trošku jsme obměnili některé hráčky, což budeme dělat vždy, aby byla provázanost mezi TULIPem a FBCčkem a chvílemi to bylo znát. Ale holky se rychle "aklimatizovaly". Zápasy jsme hráli hodně do plných a pracujeme tak hlavně na zlepšování ofenzivy. Potřebovali bychom ale v některých dalších zápasech, aby do nás někdo maličko "zajel" a abychom se naučili rozehrávat ještě pod větším tlakem. Ve druhém zápase jsme přeházeli sestavu, aby si holky vyzkoušely nové role. Nejdříve jsem zaznamenal pár náznaků logických negativních reakcí, protože jsme holky vytrhly z toho, na co jsou zvyklé. Ale třetí třetinu zahrály perfektně a některé na nových postech ukázaly, co se má jak dělat. V šatně po zápase pak přišla naprosto skvělá zpětná vazba, která určitě spoustě hráček otevřela oči.