Mládež
25.03.2024 - Redakce

OBA TÝMY STARŠÍCH ŽÁKYŇ V ÚSTÍ ÚSPĚŠNÉ

2 týmy starších žákyň, vždy v dostatečném počtu 11 hráček + brankářka, absolvovaly turnaj v Ústí nad Labem. A oba byly úspěšné jak herně, tak výsledkově. Hlavně holky, které hrály za FBCčko předvedly velký posun ve hře, který jim vynesl 2 vítězství a potěšil nás trenéry. TULIP pak sehrál dobrý zápas s velmi kvalitním Litvínovem a potvrdil první místo.

FBC LIBEREC - FBC Česká Lípa 3:2 (1:1 - 1:0 - 1:1)
Nejlepší hráčka zápasu volená spoluhráčkami: Monča Šmídrkalová
V prvním zápase nastoupilo "FBCčko" proti České Lípě, která bohužel přijela v menším počtu hráček a tak si od domácího Ústí vypůjčila pár háček i gólmanku. Naše holky do zápasu vlétly a po 18 sekundách už vedly 1:0. Lípa pak ještě v první třetině dokázala vyrovnat. Naše hra se postupně zlepšovala a spousta hráček již pochopila, co na hřišti dělat a co naopak vůbec ne. Ve druhé třetině pak předvedla sólo přes celé hřiště s gólovým zakončením Monča Šmídrkalová a přiblížila náš tým k úspěchu. Když v poslední třetině nachytala Sára Kopecká na švestkách brankářku hostí plachtící střelou, uklidnila 3 minuty před koncem svůj tým. Lípa tlačila, snížila na 3:2 a v posledních sekundách sahala po vyrovnání. To se jí ale nepovedlo a naše holky se tak mohly radovat ze zaslouženého vítězství.

FBC LIBEREC - Florbal Ústí 5:0 (2:0 - 2:0 - 1:0)
Nejlepší hráčka volená spoluhráčkami: Monča Nováková
V druhém zápase naše holky předváděly moc hezkou hru, dobře posouvaly míček a opět se zlepšily. Výsledkem bylo několik pěkných gólů a velká spousta dalších šancí, které končily na brankářce domácího Ústí. Skóre opět otevřela Nikča Štorková a ještě v první třetině ji napodobila Monča Nováková, která se z obrany přesunula do útoku. Naše holky zápas nadále kontrolovaly a přidávaly góly. Vzhledem k tomu, že zároveň zlepšily obranu, nedostaly ani gól a radovaly se z jasného vítězství.

FBC TULIP LIBEREC - SK Bivojky Litvínov 4:1 (0:0 - 2:1 - 2:0)
Nejlepší hráčka volená spoluhráčkami: Míša Cidlinská

Utkání 2 nejvýše postavených týmů nabídlo bezbrankovou první třetinu. Litvínov na nás byl skvěle připravený. Tulip tým byl tentokrát doplněn o pár mladších a méně zkušených hráček, což se muselo projevit na celkové souhře. Litvínov nastoupil také s několika mladšími holkami, které odehrály výborný zápas. Naše holky hrály první zápas a Litvínov už měl jeden za sebou, což se mohlo projevit na pomalejším rozjezdu Tulipu. Postupem času se ale naše holky lépe pohybovaly a převzaly zápas pod svou správu. Uštědřily tak Litvínovu 3.prohru v sezoně. S nikým jiným Litvínov neztratil ani bod a právem mu náleží pozice hned za Tulipem.
FBC TULIP LIBEREC - FBC ČESKÁ LÍPA 11:1 (3:1 - 2:0 - 6:0)
Nejlepší hráčka volená spoluhráčkami: Juli Nesměráková
Karty v posledním zápase turnaje byly od začátku rozdané. Holky z Tulipu předváděly hezké akce a dávaly krásné góly. Oslabená Česká Lípa doplněná opět ústeckými holkami neměla sílu na to, aby našim děvčatům nějak více vzdorovala. Minuty běžely a s docházejícími silami se rozevíraly nůžky v kvalitě hráček obou týmů. Organizovaná hra Tulipu fungovala velmi dobře a ani o přestávkách jsme jako trenéři neměli holkám moc co říci. Holky si zápas užily a bavil je.
Komentář trenéra Nesměráka: Musím říci, že mne potěšily holky z FBCčka, které předvedly dobrou hru a hlavně se od posledního turnaje opět zlepšily. To je moc dobrá zpráva. Mají před sebou ještě hodně práce především v přípravě na zápas a v přístupu k němu. Jsem rád, že do týmu plynule zapadají nové mladší holky, které mohou hrát v příští sezoně důležitou roli. TULIP nastoupil ke 2 odlišným zápasům a oba zvládl. S turnajem jsem celkově spokojen.