Mládež
26.02.2023 - Redakce

OSLABENÉ STARŠÍ ŽÁKYNĚ S TULIP TEAMEM PŘEKVAPILY FAVORITY.

Tuto sobotu absolvovaly naše starší žákyně s projektem TULIP turnaj v předaleké Kadani. V oslabené sestavě (díky jarním prázdninám a nemocem) ale první 2 týmy překvapily dobrou defenzivou a vrátily se bez porážky. Bilance z posledních 5 zápasů je jasná - pouze jeden dnes obdržený gól! To ukazuje, jak špatně se proti našemu týmu hraje. Holky bojují, plní své úkoly na hřišti a jsou podporovány všemi 3 gólmankami. Ano všechny 3 se podílely na této skvělé bilanci. O to cennější je i v tom, že jsou v ní zahrnuty i 2 sobotní zápasy proti favoritům.

FBC TULIP LIBEREC - Florbal Chomutov 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

S okleštěnou sestavou ve které nám chyběla polovina obránkyň a několik dalších důležitých hráček jsme do prvního zápasu proti druhému týmu tabulky rozhodně nenastupovali jako favorit. Favoritem byl Chomutov, který nás na předminulém turnaji o gól šťastně porazil. Naše holky ale do zápasu vstoupily velmi dobře a soupeřky nepouštěly do větších šancí. Pokud se ke střelám soupeřky dostaly, byly z bezpečné vzdálenosti a Eliška Kolstrunková je ze vzduchu v pohodě lapala. Oproti minulému zápasu nám sice chybělo několik opor, ale měli jsme tajný trumf v podobě Rózy Motejzíkové, která po pár střídáních vymetla pavučiny i s pavouky z růžku branky Chomutova. Tím dodala našim holkám klid. Ve druhé třetině pak první útok ještě párkrát přehrál soupeřky a přidal další 3 góly. Až poté se po pár odrazech podařilo skórovat i chomutovským děvčatům. V zápase jsme velmi dobře a pozorně bránili a připomněli si co a jak na hřišti dělat. Několik holek sice nehrálo úplně na "svých" pozicích, ale vše zvládly na výbornou. Výsledkem bylo relativně pohodové vítězství. Chomutov jsme prostě k ničemu nepustili.

Branky: Róza Motejzíková (Silvie Hartlová), Róza Motejzíková (Julie Nesměráková), Róza Motejzíková (Michaela Cidlinská), Michaela Cidlinská (Anita Svobodová)

Počet střel: 14:8


FBC TULIP LIBEREC - FBC DDM KATI KADAŇ 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)

Ve druhém zápase nás čekal doma hrající TOP favorit a vedoucí tým celé naší skupiny Kadaň. Podle výsledku se může zdát, že se jednalo o nudné utkání, ale opak byl pravdou. Často nervy drásající situace před oběma brankami prostě jen neskončily gólem. Buď skvěle zasáhly gólmanky nebo brankové konstrukce. Ještě v posledních 2 minutách mohly oba týmy strhnout vítězství na svou stranu, ale nestalo se. Zrodila se tak "florbalově neobvyklá" remíza 0:0. Naše holky skvěle bránily fyzicky vyspělejší a věkově starší protihráčky. Šance byly na obou stranách. Zápasu se opravdu nedalo nic vytknout a nerozhodný výsledek byl oboustranně zasloužený. Dovolím si ještě pochválit dvojici rozhodčích Zelenka - Tichý, kteří sice 2 minuty před koncem podlehli neustálemu tlaku trenéra Kadaně a chtěli vyloučit naši hráčku za to, že jí soupeřka šlápla na čepel a upadla v brejkové situaci. Trest ale odvolali pro jeho absolutní neúmyslnost. Rozhodčí má prostě právo po písknutí prodiskutovat přestupek s kolegou a odvolat vyloučení, které může ovlivnit zápas. Palec nahoru kluci. Leckteří superligoví kolegové by vám mohli závidět a mohli by se od vás učit, ať to zní sebeironičtěji.

Branky: PROSTĚ NIKDO

Počet střel: 15:16

Hodnocení trenéra Nesměráka: Na turnaj jsme odjížděli s obavami, protože právě ve chvíli, kdy máme prázdniny a spousta holek je s rodiči na horách, jsme se měli utkat s prvním a druhým týmem tabulky. Musím ale holky opravdu pochválit za to jak k zápasu přistoupily, jak bojovaly, poslouchaly naše pokyny a plnily je na hřišti. Samozřejmě to nebylo v některých momentech ideální, ale výsledkově jsem opravdu mile překvapen. Podržely nás i obě Elišky v brance. Ve druhém zápase skvěle spolupracovaly a návrat Elišky S. po zranění ramene proběhl hladce. Spousta holek nehrála na svých pozicích nebo musela přijmout roli, která prospěla celému týmu i když na ni nebyly zvyklé. A právě to se ukázalo jako klíčové a udělalo nám trenérům obrovskou radost. I v personálně složitém týdnu jsme složili konkurenceschopný tým díky spolupráci Liberec - Lípa - Turnov.
Speciální díky si zaslouží Honza Kolstrunk, který stejně jako na Gothii pomáhal týmu při zdravotních problémech. Přivezl i vlastní hadr, díky kterému naše holky tolik na hřišti "nebruslily". Je totiž pravda, že palubovka rozhodně čistá nebyla:-). Ale i takové detaily dělají náš tým týmem. I realizační tým je důležitý, pokud správně funguje. Ujetých 420km tak nebylo zbytečných. Díky všem.

Sestava FBC TULIP LIBEREC:

Eliška Kolstrunková(G)

Eliška Suleková(G)

Róza Motejzíková

Zuzana Brunclíková

Anita Svobodová

Barbora Pajkrtová

Karolína Štočková

Michaela Cidlinská

Jana Pokorná

Silvie Hartlová

Anna Vodhánělová

Julie Nesměráková

Veronika Šindelářová

Realizační tým: Lukáš Nesměrák, Jarda Pajkrt, Honza Kolstrunk