Rozhovory
03.10.2022 - Redakce

”Obáváme se kvality soutěže,” říká Matěj Klucho k nepostupu juniorů.

Junioři FBC Liberec poprvé od rozšíření CE ligy juniorů nepostoupili skrz zářijovou kvalifikaci. Nejprve jim přímý postup znemožnil tým FbŠ Bohemians, poté junioři v součtu o jednu branku nestačili na Bulldogs Brno. Co tento neúspěch znamená? A jak ho hodnotí hlavní trenér Matěj Klucho.

Co říkáš jako hlavní trenér na to, že poprvé od doby, kdy se hraje zářijová kvalifikace o CE ligu juniorů se nepovedlo postoupit?
První akceptace tohoto faktu byla s určitou dávkou nelibosti. Je to pro nás nesplněný cíl, chtěli jsme v sezoně hrát s jinými soupeři. Čeká nás nyní jiná cesta a jiné učení.

Co rozhodlo zápasy s Bohemians, a především baráž s Bulldogs Brno?
Zápasy s Bohemians nás nezastihly v dobrém rozpoložení. Více klíčových hráčů se nesetkalo s tou správnou formou, měli jsme problémy v činnostech, kde jsem jinak silní, nejvíce ve hře s míčkem a efektivitě zakončení. Baráž s Brnem byla úžasné dvojutkání, kde jsme předvedli výkon, na který jsme hrdí. Brno ale hrálo skvěle a ve finále dalo o jeden gól víc, a proto postoupilo.

Je to velký problém pro juniorský celek? Jaká soutěž vás vůbec nyní čeká?
Vlastně nevíme jistě, protože se jedná o naši první zkušenost v nižší soutěži. Problém je to zejména co se týče zápasové kvality, která je logicky vyšší v CE lize.

Řekni nám, jaká máš vůbec k dispozici tým?
Prvním slovem, které mě při této otázce napadá je pracovitý. A to se nám v tuto chvíli bude velmi hodit. Věřím, že náš tým bude pracovat i v této sezoně stejným způsobem a se stejnou postivostí. V tréninku na sebe budeme muset klást ty nejvyšší nároky, aby náš progres mohl pokračovat.
Cíle?
Cíle týmu se vzhledem k nezvládnuté kvalifikaci budou muset upravit. Nechci v tuto chvíli mluvit za tým, jelikož jsme otázku cílů od středy zatím neotevřeli.

"Je to pro nás nesplněný cíl, chtěli jsme v sezoně hrát s jinými soupeři. Čeká nás nyní jiná cesta a jiné učení."