Aktuální zprávy
26.04.2021 - Redakce

Odchovanci Kořínek a Leksa končí v A-týmu

V nové sezoně neobléknou dres elitního mužského týmu dva odchovanci klubu FBC Liberec. Tomáš Leksa i Lukáš Kořínek prošli kompletní mládežnickou strukturou a v posledních letech se pravidelně objevovali na soupisce elitního týmu FBC Liberec.

Lukáš Kořínek v libereckém A týmu poprvé nastoupil v sezoně 2015-2016, ve které se mužský tým FBC Liberec dokázal vrátit do nejvyšší soutěže. Postupem času se nastálo usadil v základní sestavě. V průběhu let nastřádal celkem 143 zápasů v základní části, playoff i bojích o udržení.
Druhý odchovanec, Tomáš Leksa, se poprvé ukázal libereckým fanouškům v sezoně 2016-2017. Nejvíc herního vytížení dostal v sezoně 2019-2020, kdy byl v sestavě v 18 utkáních. Tomáš po celou dobu platil za velmi pracovitého a obětavého hráče.

Komentář trenéra Zdeňka Skružného:
“Během individuálních pohovorů po konci sezony Lukáš s Tomášem vysvětlili své důvody, proč nechtějí pokračovat v A-týmu. Dávají přednost studiu a svým jiným koníčkům. Chci jim poděkovat za roky, které jsme spolu strávili na trénincích i dalších florbalových akcích. Oba patřili ke skutečným týmovým srdcařům a oběma přeji, aby se jim dařilo i mimo florbalové mantinely.”

Komentář obou hráčů:
Lukáš Kořínek:
"Strávil jsem v A-týmu pěkných 6 sezón a moc jsem si to užil, každý rok se sešla super parta kluků. Můžu říct, že jsem se florbalu snažil dávat maximum, poslední dva roky už jsem ale nepředváděl takové výkony, jaké bych asi i já sám od sebe očekával. Částečně i z tohoto důvodu jsem se rozhodl příští rok nepokračovat. Tím dalším důvodem je, že bych se teď chtěl na plno věnovat škole. Celému týmu budu i nadále držet palce a sledovat každý zápas!”

Tomáš Leksa:
"Jsem hrozně rád, že jsem mohl být součástí A-týmu. Hrozně jsem si to užíval, i když jsem nejvíce zápasů odehrál v sezoně 2019/2020, tak jsem si vlastně splnil, co jsem chtěl a to si zahrát a dát gól v nejvyšší soutěž, což se mi povedlo. Rozhodl jsem skončit s florbalem, protože bych se chtěl více věnovat více škole a svým dalším koníčkům, na které teď nebylo moc času. Chtěl bych poděkovat ještě všem klukům a trenérům za super roky. Určitě budu klukům nadále fandit a přát jim, aby vyšlo to vysněné play-off!