Aktuální zprávy
06.03.2023 - Redakce

Osmifinálová série je vyrovnaná. Rozhodne se v úterý!

Už první letošní vzájemné zápasy nasvědčovaly tomu, že osmifinálová série mezi Black Angels a FBC Liberec bude velmi vyrovnaná. To potvrdil první víkend play-off, po které m se oba týmy rozešly smírně, stavem 1:1 na zápasy. Více v reportáži.

1. zápas: Black Angels vs. FBC Liberec 4:8 (0:3,1:2,3:2)

Liberečtí florbalisté položili základ úspěchu už v otevírací třetině. Během ní vstřelil hned tři branky do sítě Black Angels. Svoje vedení dokázali navyšovat i během druhé periody, což znamenalo příjemné vedení 5:1 o čtyřicetiminutách. Přestože se Pražané postupem času zlepšili a byli nebezpečnější na výsledku a výhře 8:4 pro Liberec to nic neznamenalo. Důležitým strůjcem libereckého úspěchu se stal Jakub Mádlo se třemi góly a jednou asistencí, jehož v individuálních statistikách doplňoval třemi přihrávkami Vojtěch Wiener.

2. zápas: FBC Liberec vs. Black Angels 6:14 (1:5,2:3,2:6)

Domácímu FBC Liberec se hrozivě nepovedl vstup do utkání a už v 5. minutě prohrávali 0:4. Nejblíže na dostřel se Severočeši dostali v 26. minutě, kdy snížil na 3:5 Kopecký. To bylo ale z pohledu nadějí vše, protože v dalších průběhu zápasu Black Angels trestali všechny chyby a nedovolili liberečtím florbalistům ani pomýšlet na zvrat v zápase. Důkazem je i 20 střel na domácí bránu, ze kterých padlo 14 branek. Konečný stav utkání 6:14 z pohledu FBC Liberec.

O vítězi série hrané na dvě vítězná utkání se rozhodne v úterý 7.3.2023 ve sportovní hale v Lounech, kde Black Angels budou "doma". Zápas začíná v 18:00. Držte palce! Play-off pokračuje.

Fotogalerie: odkaz
Ohlasy: zde a zde