Preview k zápasu
14.09.2021 - Redakce

POPRVÉ DOMA! Do Liberce přijede Sparta Praha.

Po neúspěšném utkání v Mladé Boleslavi čeká na partu okolo kapitána Jana Baudische další výzva v podobě domácího zápasu se Spartou Praha. Podaří se po dlouhé odmlce soupeře porazit a připsat si první tři body? Všechny důležité informace najdete v našem předzápasovém preview.

FBC Liberec (0-0-0-1)
FBC Liberec prožil velmi náročné 1. kolo Livesport Superligy. Na palubovce úřadujícího mistra ČR neodehrál špatné utkání, ale ani to nestačilo na dobrý výsledek. Z města automobilů si odvezli porážku v poměru 2:10. Jedinými úspěšnými střelci byli útočníci Jakub Kopecký a Jan Šoltys.
V Mladé Boleslavi dostali velký prostor i další odchovanci Smutný s Václavíkem, kteří zacelují mezeru v sestavě po několika odchodech. Pryč je brankář Ponomarev, obránci Čermák, Lhota, Leksa a současně i útočníci Kořínek s Balatkou.

ACEMA Sparta Praha (0-0-0-1)
Pražská Sparta na úvod soutěže zaváhala, stejně jako v minulém roce. Tentokrát na její síly byl tým FBC Ostrava. Hned od začátku musela dotahovat manko 3:0 a ani jednou v zápase se ji nepodařilo vyrovnat. Konečný stav 5:7 byl rozhodně pro ambiciózní celek zklamáním.
Přes letní měsíce Sparta zaznamenala nejvýraznější odchod v podobě Dominika Beneše, který zamířil do Mladé Boleslavi. Jedinou posilou zůstal slovinský střelec Robert Košir. V týmu se nadále nachází zkušení hráči Milan Garčar a Radim Křenek, tým táhnou i reprezentanti Krbec, Zouzal nebo brankář Beneš.

Zajímavost: 
Zajímavostí je, že Sparta Praha dokázala 9 v řadě porazit elitní tým FBC Liberec. Poslední výhra Severočechů se odehrála v televizní dohrávce 6.2.2017, kdy Home Credit Arenu navštívilo 810 fanoušků! Vítěznou branku v prodloužení zaznamenal Prokop Ferdan.

Pořadí se Liberci ukořistit první body v Livesport Superlize nebo si je pro sebe ukořistí tým trenéra Ondřeje Kašpárka? Utkání začíná na hale Dukla Liberec v pátek 19:30. Před utkání jsme si pro fanoušky připravili bohatý doprovodný program a představení nové klubové hymny.

TEXT: https://bit.ly/lib_spa_online
VIDEO: https://bit.ly/3AcxK30
VSTUPNÉ:
- 50,- Kč
- důchodci a předškolní děti zdarma
- členové dostanou permanentní vstupenku zdarma, na které lze vzít 1 osobu zdarma.
Předprodej zde: https://go.ticketportal.cz/event/587


COVID PODMÍNKY:
- Negativní výsledek RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 ne starší 7 dní
- Negativní výsledek POC testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 ne starší 72 hodin
- Doklad (lékařskou zprávu) o laboratorně potvrzeném onemocnění COVID-19, ne starší než 180 dní.
- Doklad o absolvování očkování proti onemocnění COVID-19, přičemž od ukončení očkování uplynulo nejméně 14 dní