Aktuální zprávy
10.12.2019 - Redakce

Pardubice přetlačily v bojovném utkání Liberec

Ve 14. kole čekalo Liberec netradiční utkání. Před pardubickými školáky se představil v Enteria Aréně, kde bohužel v zápase zaostával a nakonec na domácí Sokoli nestačil a podlehl 3:5.

Vstup do utkání byl snový, hned v čase 0:31 se trefil Lhota. Následně byly k vidění i další šance, ale všechny dokázal pochytat domácí Haleš. Naopak v 10. minutě vyrovnali hosté z protiútoku. Ještě hůře bylo, když další brejk Pardubic proměnil Šmíd.

Do druhé třetiny nastoupily Pardubice s jasným cílem – držet balon a bránit. To se jim dařilo, a tak utkání nemělo v podstatě žádné tempo. Ojedinělé šance Liberce nebyly proměněny, a proto byl stav neustále 1:2. V polovině zápasu pak neudržel nervy kapitán Klucho. Přesilovou hru Sokoli využili. Střelu do brankové konstrukce dorazil svým druhým gólem Kourek.

Nepříjemnou situaci musel řešit Liberec i na začátku třetí třetiny, kdy za Vaníčka propadl backhand Pakosty. Hned nato svěřenci Zdeňka Skružného přepnuli na vyšší obrátky a díky tlaku na míček začali dostávat soupeře do nesnází. Na rozdíl dvou branek snižoval Čermák a tlak libereckých sílil. Sokoli nestíhali a zatáhli dvakrát za záchranou brzdu v podobě dvouminutového trestu. Obrovský tlak v brankovišti nakonec zužitkoval Kološ, který dorazil střelu z hole Valeše. Závěrečný útok na vyrovnaní zhatilo vyloučení Kopeckého. Pardubičtí Sokoli si pohlídali i závěrečnou hru bez brankáře, a nakonec si pojistili tři body brankou do odkryté svatyně. 

FBC Liberec nedokázalo navázat na důležité tři body ze zápasu s Českou Lípou a prohrálo v Pardubicích 3:5. I proto se stále nachází na 10. příčce Superligy florbalu.