05.11.2023 - Redakce

Pátá domácí výhra v řadě posunula Liberec na čtvrtou příčku!

Poslední utkání před reprezentační pauzou sehráli muži FBC Liberec nad domácí palubovce, kde vyzvali tradičního rivala z Pardubice. Svěřenci Petra Kološe a Matěje Klucha v celém zápase byly výsledkově napřed a zaslouženě brali tři body za výhru 9:5.

FBC Liberec vs. Sokoli Pardubice 9:5 (2:1,5:4,2:0)

Pardubice se v utkání s Libercem dostaly do brzkého vedení 1:0, díky trefě Lukáše Prixe z nařízeného trestného střílení. Liberec poté však hru zcela otočil a pěti góly v řadě si vytvořil slušný náskok. O jednotlivé branky se postrali Rozkovec, Ferdan, Dolejš, Faksa a kapitán Wiener. Následně přišla nevýrazná pasáž Liberce, kterou Sokoli vyzvali ahouževnatě dotahovali, pokaždé se ale zastavili před pomyslným vrcholem, tedy na kontaktním rozdílu, takže i proto svítilo po čtyřiceti minutách na světelné tabuli skóre 7:5. Po menší výpadku nastoupil Liberec opět velmi svědomitě a ve zbytku zápasu potvrdil roli favorita, ačkoliv na uklidňující osmou branku z hole Ferdana musel čekat až do 56. minuty. V závěru zapsal druhou branku a čtvrtý bod v zápase Vojtěch Wiener, jenž střelou do prázdné branky pečetil výhru v poměru 9:5.

Liberečtí florbalisté tak i nadále pokračují na vítězné vlně v domácím prostředí. Na hale Dukla zapsali v sezoně 2023-2024 už pátou výhru v řadě! Utkání sledovalo fantastických 311 diváků, kteří tak mohli sledovat posun FBC Liberec na čtvrtou příčku v Livesport Superlize.

Nyní čeká hráče reprezentační pauze, na kterou navážou dvěma utkáními proti celků z Ostravy. 17.11. vyzvou ve venkovním utkání 1. SC Tempish Vítkovice a o dva dny na hale Dukla Liberec vyzveme ostravské FBC. Zápas začíná tradičně v 15:00.

Highlights: odkaz zde
Ohlasy: odkaz zde
Fotogalerie: odkaz zde