Rozhovory
14.02.2019 - Redakce

Patrik Rozkovec: Myslím si, že účast ve vyřazovacích bojích zasloužíme.

Do utkání vletěl mladíček v sestavě libereckého FBC v polovině druhé třetiny. Svým aktivním výkonem a jednou brankou přispěl k důležité obratu v zápase s pražskám celekm TJ Sokol Královské Vinohrady.

Jaký to byl pro tebe zápas?
"Pro mě osobně to byl velký zápas který jsem si hrozně užil, jsem rád že jsem dostal od trenérů důvěru. Konečně jsme také snad už definitivně zlomili naší špatnou formu a to v ten nejlepší moment. To je nejdůležitější."
Kde hledáš rozhodující moment? Byla to tvoje branka?
"Z mého pohledu byl rozhodující vyrovnávací gól, když jsem se kouknul na hráče Vinohrad a viděl jak jsou zlomení věděl jsem že zápas dotáhneme do vítězného konce. Takové obraty nebyli pro nás nic nového."
Proč se opět nepovedla první třetina?
"Myslím, že to bylo z důvodu tlaku, přece jenom jsme od prosince nevyhráli. Určitě každý má v hlavě blížící se play-off. Vyloženě to byl problém v hlavě, herní schopnosti a fyzičku totiž máme."
V sezóně jste už poněkolikáté vyhráli 6:5? Proč právě tenhle výsledek? 
"Jsme domluvení s naší brankářskou dvojicí, že když nepustí více jak pět gólů, tak jsme schopni vyhrát. (smích) Přisuzoval bych to našemu vstupu do zápasů, jak už jsem psal není to první zápas který jsme otáčeli, takže není prostor dát více branek."

"Myslím si, že účast ve vyřazovacích bojích zasloužíme stejně tak jako naši fanoušci, kteří nás chodí podporovat."

Tato výhra byla ohromně důležitá, že ano?
"Ano to byla, jak z důvodu psychiky, tak z důvodu důležitých bodů do tabulky. Zbývají poslední dva zápasy a musíme v nich podat nejméně 100% výkon."
Po 8 leté přestávce si může mužský tým zahrát vyřazovací boje. Věříš, že play-off v Liberci bude?

"Ano věřím! Pro celý klub by to byl obrovský úspěch. V týmu máme hráče, který to tu dlouho budovali a zasloužili by si play-off. Všichni dáme do posledních zápasů vše, aby jsme byli ve vytouženém play-off a mohli si opět zahrát před domácí kulisou. Myslím si, že účast ve vyřazovacích bojích zasloužíme stejně tak jako naši fanoušci, kteří nás chodí podporovat."
Otrokovice v minulém utkání dostali výprask s Mladou Boleslaví, myslíš, že se tento výsledek na nich podepíše? Jaké očekáváš utkání s tímto soupeřem?
"Nemyslím si. Otrokovice jsou v podobné situaci jaky my, potřebují body a na otrokovické půdě to bývá vždy těžké, mají skvělého brankáře a domácí atmosféra tam taky stojí za to. I přesto věřím v náš úspěch."