Rozhovory
11.11.2021 - Redakce

Patrik Rozkovec hodnotí první polovinu Livesport Superligy

První polovina je minulostí. Pojďme si průběh prvních 13 utkáních zhodnotit s útočníkem libereckého týmu Patrikem Rozkovcem. Kterou výhru v dosavadním průběhu vnímá jako nejdůležitější? A co změní, aby konečně zapsal přesný střelecký zásah v sezoně? Více se dozvíte v našem rozhovoru.

Patriku, pojďme nejdříve probrat první polovinu základní části. Jak ji vnímáš?
Musím říct že mě hodně mrzí, že jsme přišli během první půlky o dva klíčové hráče, Jakuba Kopeckého a Kuba Kárníka kvůli dlouhodobým zraněním. Rád bych jim chtěl aspoň popřát brzké uzdravení. První půlka nebyla vůbec špatná. Přesvědčili jsme se, že jsme schopni hrát i zajímavé partie s nejlepšími týmy v České republice.

Zisk 19 bodů je poměrně příjemný, že?
Ano to je. Bodový zisk je příjemný! Zas nemůžeme být úplně uspokojeni. Jsou body, které jsme soupeřům nechali a přitom jsme nemuseli.

Povedlo se Vám bodovat se všemi soupeři, kteří jsou aktuálně pod Vámi. Probíhá právě na tyto soupeře nějaký speciální příprava?
Ani bych neřekl, jdeme do každého zápasu s tím, že chceme vyhrát.

Jaký byl pro váš tým zatím nejdůležitější zápas?
Já si nejvíce zatím cením výhry v Brně, pro nás důležité body, škoda, že byly jen dva. Byl to zápas plný zvratů, výhru jsme si domů odvezli, to je důležité a velká vzpruha.

Je pro tebe zápas s Mladou Boleslaví stále speciální?
Musím říct že ano, přestože se kádr obměnil, tak narážím na kluky, se kterými jsem zažil fajn chvíle. Přece jenom jsem odchovanec, takže určitý respekt a chtíč ukázat ze sebe to nejlepší je namístě.

V dnešní době ve sportu velmi oblíbené téma. Pokud vstřelíš branku proti týmu, který tě vychoval, budeš ho slavit?
Respekt, to by měl mít každý hráč v tomto ohledu. Samozřejmě emocím se moc ubránit nedá, přehnané oslavy ale rozhodně nejsou z mého pohledu namístě. Už jsem se do téhle situace dostal, radost jsem samozřejmě měl, ale snažil jsem se slavit pouze ve své hlavě.

Při pohledu na statistiky se ti v Livesport Superlize úplně nedaří. Co s tím?
Je to docela deprimující, byl jsem zvyklý úplně na jiné čísla. Věří, že se to zlomí nějakou "parádní" brankou a pak pojedu jak jsem si vysnil před sezónou. Byla by škoda kdybych nebyl odměněný za to úsilí.

Kdy teda přijde první gólový úspěch?
Jdu do každého zápasu s tím, že chci být gólově užitečný, takže se už těším na nedělní zápas až se všichni společně budeme radovat.

Proč je Boleslav nejlepší tým v lize? Řekni mi pár jejich silných stránek?
Z mého pohledu je to určitě zkušenost zvládání vypjatých částí zápasu. Jsou chladnokrevní v zakončení, také mají v brance jednoho z nejlepší brankářů v lize.

Jaké šance dáváš svému týmu?
Ačkoliv to výsledkově moc nevypadá, tak v posledních zápasech jsme byli schopni držet krok. Bohužel nám to nikdy nevydrží celých 60 minut a to je prostě proti takovému soupeři problém. Vždy nám věřím, takže minimálně bod si odneseme.
Ještě mi řekni. Postup do čtvrtfinále Poháru Českého florbalu přes Českou Lípu byl poměrně jednoznačný. Opravdu jste soupeře takto výrazně přehráli?
Myslím si, že výsledek je ještě docela milosrdný. Vytvořili jsme množství zbytečných chyb, které opravdu dělat nechceme. Nadruhou stranu gólu jsme mohli dát taky víc. Nebyl to od nás 100% výkon. V dalším kole musíme být mnohem lepší pokud chceme pomýšlet na vítězství.