Informace
21.12.2021 - Redakce

Petr Kološ ukončil hráčskou kariéru

Zápas s Českou Lípou byl pro Petra Kološe tím poslední, který ve své hráčské kariéře odehrál. Do závěrečné fáze sezony 2021/2022, již nejzkušenější hráč FBC Liberec nenastoupí. Svou hráčskou kariéru končí kvůli zdravotním problémům. Více informací v článku.

Kariéra Petra Kološe

Petr Kološ je odchovanec ostravského týmu 1. SC Tempish Vítkovice. Z mateřského klubu po dvou titulech zamířil v roce 2013 do Švýcarska, kde následné jednu sezonu odehrál v klubu Rychenberg. Po zahraniční štaci překvapivě nenásledoval návrat do Vítkovic, nýbrž posílil velkého rivala z Mladé Boleslavi, kde svoji pouť zakončil třetím titulem. Poslední klubem, kde se Petr Kološ představil byl klub FBC Liberec, do kterého přestoupil v roce 2018.

Během své kariéry zaznamenal v základní části nejvyšší české soutěže celkem 338 utkání. Vstřelil 106 branek a zaznamenal 150 asistencí. Výraznou postavou svého týmu byl i ve vyřazovacích bojích. V play-off si Petr Kološ připsal 122 zápasů 39 branek a 38 asistencí. Za tři a půl roky se stal v klubu FBC Liberec velkou oporou. Za Liberec odehrál 86 zápasů a zapsal 17 branek a 47 asistencí.

Během své dlouholeté kariéry odehrál i 35 zápasů za reprezentační výběr České republiky. Zúčastnil se dvou MS světa v roce 2012 a 2016. “Já už uvažoval před sezonou, zda pokračovat nebo ne, nakonec jsem se rozhodl pro pokračování a rozhodně toho nelituji, jenom poslední měsíce mi nezbyl čas se věnovat florbalu tak, jak bych měl. V posilovně jsem nebyl 3 měsíce a to v momentě, kdy je to nějaký standard ligy, jde poznat na herním projevu. Další faktor jsou zdravotní problémy, kdy mi tělo naznačuje čím dál tím víc, že není spokojeno. Dlouho jsem o tomto kroku přemýšlel, protože nepřichází asi v nejlepší chvíli, ale pro mě osobně je to správné rozhodnutí,” říká Petr Kološ o svém rozhodnutí.

“Odchodů z našeho týmu v poslední době bylo mnoho. V Petrovi ztrácíme nejen hráče, který uměl zvládnout důležité momenty na hřišti, ale byl i poradním hlasem realizačního týmu a mentorem našich mladých hráčů. Přeju mu, ať se dá zdravotně do pořádku a splní se mu všechny plány a sny s rodinou, v pracovním i dalším florbalovém životě. Moc bych si přál, abychom se my dva ještě potkali na jedné střídačce,” říká hlavní trenér Zdeněk Skružný ke konci jednoho z klíčových mužů ve svém týmu.

  • Rozhovor s hráčem najdete zde: rozhovor