Aktuální zprávy
20.01.2021 - Redakce

Petr Salát hlásí návrat na palubovky Livesport Superligy

Velká postava FBC Liberec, ale i nejvyšší soutěže Livesport Superligy, se vrací. Petr Salát v posílí do závěru ročníku florbalisty FBC Liberec. K dispozici trenérovi Zdeňku Skružnému bude už k víkendovým utkáním proti Tatranu Střešovice a Panthers Otrokovice.

Petr Salát má za sebou bohatou kariéru, kterou se nyní rozhodl rozšířit. V průběhu let si vyzkoušel zahraniční angažmá ve Švýcarsku, reprezentační dres České republiky a má zkušenosti i z několika českých florbalových klubů. Po konci kariéry, která nastala 24.2.2019 v utkání proti Mladé Boleslavi, měl na kontě v základní části vyhlášený pointmaker 324 utkání, 191 branek a 252 asistencí.

Vyjádření Petra Saláta: "Ten nápad se zrodil v mé hlavě po prohře nad Hattrick Brno. Díky tomu, jaký je teď rok, jsem více doma než v práci a tak mě blesklo hlavou, že bych mohl být ještě platný i třeba na hřišti. Já doufám, že budu pro klub i kluky přínosem. Byl bych velmi nerad, kdybych měl jen zabírat místo. Uvidíme po pár zápasech jak to bude vypadat. První trénink se jevil dobře. Musím se přiznat, že se na hřiště hodně těším. Snad tělo bude držet."

Vyjádření hlavního trenéra Zdeňka Skružného: "V poslední době jsme chtěli posílit naši ofenzivu o zkušeného hráče, který by nám pomohl především v utkáních se soupeři, se kterými bojujeme o play-off. Petr byl samozřejmě na prvním místě, ale vůbec jsem neměl odvahu mu to navrhnout vzhledem k jeho pracovní a rodinné vytíženosti. Jsem moc rád, že po společné diskusi tenhle krok udělal a těším se, že na hřišti ukáže, co umí. Věřím, že nám pomůže především v zakončení a střelbě branek, ale také jako vzor pro naše mladé, jak by měl hráč přistupovat k přípravě i zápasům.