Aktuální zprávy
01.06.2020 - Redakce

Pikantní návrat. Brankář Ponomarev se vrací pod Ještěd

Další posilu do brankoviště vítá hlavní trenér Zdeněk Skružný. Do liberecké svatyně se po více jak deseti letech vrací brankář s ruskými kořeny Ivan Ponomarev. Hostování je o dost pikantnější, že se “domů” vrací od souseda z FBC Česká Lípa.

Začátky v Liberci
Do celku FBC Liberec se Ivan Ponomarev dostal v roce 2009, po úspěšném pražském mistrovství světa, kde hájil barvy Ruska. V černobílém dresu nepůsobil dlouho, brzy ztratil pozici jedničky a v roce 2011 se spolu se čtyřmi spoluhráči vydal k rivalovi do Mladé Boleslavi.

Bohaté zkušenosti z nejvyšších soutěží
Ani Boleslavské angažmá netrvalo po ruského brankáře dlouho. Po roce opustil tehdejší tým Billy Boy a své pouto spojil s Českou Lípou, která se v roce 2012 měla poprvé představit v druhé nejvyšší české soutěži. V České Lípě pravidelně nastupoval do roku 2015, kdy se dva roky rozhodl rozhodl využít nabídku FBŠ Bohemians a chytat nejvyšší českou soutěž. V posledních letech ho fanoušci opět mohli vídat v dresu České Lípy, kde se pravidelně dělil o brankářskou pozici jedničky.

Návrat do libereckého FBC
Před sezonou 2020-2021 se po více jak deseti letech hlásí opět v přípravě libereckých florbalistů s cílem vybojovat si místo v sestavě. V současné době se v přípravě nachází hned pětice brankářů. Posila ze švýcarska Daniel Mück, Jan Krále a Tomáše Janota zatím doplňuje junior Petr Chlad. Posledním přírůstkem je právě 36 letý brankář Ivan Ponomarev.

Vyjádření trenéra Zdeňka Skružného:
"Jsem moc rád, že se Ivan rozhodl k návratu do svého “rodného” klubu. V jeho osobě přichází obrovská porce zkušeností z florbalového brankoviště i s vedením mladých hráčů. Moc se těším na spolupráci jak v rámci A-týmu, tak i v jeho roli trenéra brankářů."