Aktuální zprávy
04.05.2020 - Redakce

Posila do brankoviště. Do FBC Liberec míří Daniel Mück!

Po odchodu Víti Vaníčka do florbalového důchodu získali muži FBC Liberec do brankoviště zajímavou posilu. Ze švýcarského týmu Zug United přichází mladý brankář Daniel Mück, který má za sebou tříleté zahraniční angažmá nebo vychytanou výhru v Superfinále.

Dane, vítám tě v Liberci, jak se těšíš na život pod Ještědem?
Ahoj, jsem plný očekávání. Je to pro mě nový impuls, jak životní, tak i florbalový.

Do FBC Liberec přicházíš městem na severu Čech neokován. Co o něm víš?
Když se řekne Liberec, tak se každému vybaví asi Ještěd (proto ho mám i vyobrazený na své nové brankářské masce). Liberec je krásné město. Ale znám ho hlavně díky florbalu, hokeji a fotbalu.

A když se řekne liberecký florbal, co se ti vybaví?
Liberec ve florbalu se vždy vyznačoval a vyznačuje ohromným nasazením a obětavostí. Já sám jsem kvůli tomu zažil hodně vyrovnaných zápasů.

“Liberec znám hlavně díky florbalu, ale i také hokeji a fotbalu.”

V tvém poměrně mladém věku toho máš hodně za sebou. Vychytal jsi Chodovu titul v Superfinále. Proč jsi poté odešel chytat do Švýcarska?
Na sezonu, která byla zakončena titulem, vzpomínám hrozně rád. Musím říct, že ta atmosféra v O2 Areně byla skvělá. Do Švýcarska jsem odcházel po „bronzovém“ MS juniorů za trenérem Radimem Cepkem. První sezonu jsem chytal U21 a další dvě sezony NLA.

Pokračuj, jaké to bylo tři roky?
Ve Švýcarsku je spousta nádherných míst. Pro mě tři roky angažmá v Zug United byly super zkušeností. První sezonu jsem chytal v již zmíněné U21. Byl jsem tam se spoluhráčem z Chodova s Ondrou Voštou. Zug United v U21 postoupil do nejvyšší soutěže, kde se stal jejím nováčkem. Cíl jsme splnili a soutěž udrželi. Už v první sezoně jsem dostal šanci trénovat s A-týmem mužů a poté i možnost chytat dva zápasy v NLA.

Po této sezoně jsem už působil pouze v A-týmu mužů. Měl jsem možnost chytat dvě sezony nejvyšší soutěž Švýcarské ligy. Po celou dobu mého tříletého působení ve Švýcarsku, mi klub Zug United vytvořil výborné podmínky, jak po sportovní, tak i životní stránce.

Co tě přimělo k návratu do České republiky, případně do Liberce?
Do České republiky jsem se vrátil i mimo jiné z důvodu pravidel, které se týkají počtu cizinců v týmu. Po návratu do Čech a rozhovoru s hlavním trenérem panem Zdeňkem Skružným, tak i se sportovním manažerem Petrem Salátem, byl Liberec pro mě jasná volba.

“Zahraničí je ohromná životní zkušenost.”

V posledních sezonách Liberec dává mnoho branek, ale poměrně hodně jich i inkasuje. Těšíš se, že si pořádně zachytáš? (smích)
To určitě. Těším se, že si zase zachytám extraligu. Budu se snažit, aby těch gólů v mé síti, bylo co nejméně.

Příprava na novou sezónu odstartovala v úterý 28.4. venkovními tréninky, asi se hodně těšíš na halové tréninky, že?
Asi jako každý hráč. Suchá příprava je nutná, ale tvrdá. Halový trénink je ovšem o něčem jiném.

Přemýšlel jsi o svých osobních, potažmo týmových cílech do sezony?
Svými výkony bych chtěl Liberci pomoci k co nejlepším výsledkům. S týmem bychom se chtěli pohybovat v první polovině tabulky a konečně dosáhnout play-off.

“Liberec byl pro mě jasná volba.” 

Přehled dosavadní Danovy kariéry:
Mládežnická družstva FBŠ Bohemians
2014 - 2017 - Florbal Chodov
2017 - 2020 - Zug United
2020 - FBC Liberec