Mládež
11.06.2024 - Redakce

Posila pro nejstarší dívčí kategorie.

​Naše dívčí složka začíná být atraktivní i pro hráčky z jiných klubů. Hlavní trenér starších žákyň a dorostenek Lukáš Nesměrák říká, že by chtěl tvořit tým z hráček v okolí 50km od Liberce. Do našeho klubu ale přichází Darča Pytlíková z Děčína, který je ještě o 21km dál. Pokud chcete vědět proč, přečtěte si náš rozhovor.

Jak vůbec vznikla myšlenka, že kontaktuješ s taťkou trenéry FBC Liberec?

Napadlo mne kontaktovat trenéry FBC Liberec, protože jsem se chtěla nadále zlepšovat, což mi předešlé týmy úplně nedovolovaly a s kluky v Děčíně mi už zbývala jen jedna sezona.

Jak ses cítila na prvních trénincích a jak Tě holky přijaly mezi sebe?

První trénink byl skvělý. Moc jsem se těšila a myslím, že mne holky moc hezky přijaly. Chvilku to trvalo, ale zapadla jsem skvěle.

Co rozhodlo o tom, že jsi se rozhodla pro přestup do Liberce? Co bylo největším tahákem?

Určitě to rozhodly skvělé tréninky, zápasy, kolektiv a pocit, že jsem se začala zase posouvat dál. Největším tahákem pro mne byla myšlenka, že jsem schopna dosáhnout svých cílů a pracovat na nich.

Jak jsi se vlastně dostala k florbalu a jak dlouho ho hraješ?

K florbalu jsem se dostala přes školu, kde mi bylo nabídnuto si zahrát turnaj. Díky čemuž jsem začala chodit ve škole i na kroužek florbalu a poté jsem zkusila jít do opravdového klubu. Florbal hraju necelý rok a půl.

Na co se v Liberci nejvíc těšíš?

Na ⁠zápasy a tréninky. Na skvělé trenéry, kteří ve mně vidí potenciál a mají něco do sebe.

V Děčíně jsi hrála za klučičí týmy. Nebudou Ti zápasy s kluky chybět?

⁠Z mé zkušenosti mi přeci jen kluci chybět nebudou. Zápasy jsem odehrála, ale že by to bylo s láskou, by se říct nedalo. Kolektiv nebyl takový, jaký bych si přála aby byl.

Trenéři uvažují o tom, že bys v příští sezoně (jako ročník 2009) mohla sbírat zkušenosti i v celostátní lize juniorek a mohla se potkat v jednom týmu např. s Kájou Klubalovou, jednou z nejlepších juniorek v ČR. Co na to říkáš?

Myslím si, že je naprosto skvělé, kdybych měla takovou šanci. Přece jenom zkušeností není nikdy dost. Bylo by to super potkat Káju i na hřišti. Je to velmi zkušená hráčka, která hraje úžasně a pro mě to jsou další zkušenosti, které jen tak nedostanete.

Jaké jsou podle Tebe Tvé silné stránky a v čem by ses naopak chtěla v příští sezóně nejvíc zlepšit?

Myslím, že mé silné stránky jsou hra do těla a to, že se nebojím jít do souboje proti komukoli. Naopak bych se ráda zlepšila určitě v držení míčku, přesnosti přihrávky a čtení hry.

Jaké byly zápasy, které jsi odehrála za TULIP a FBC Liberec?

Zápasy byly skvělé. Samozřejmě tam byly chyby a mrzely mě, protože si zápasy beru vždy dost k srdci a vždy se snažím hrát co nejlépe. Avšak radost ze zápasu byla vždy.

Co děláš, když nejsi na florbale?

Takových dnů tedy moc není. Ale většinou se takové dny snažím doplnit co nejvíc sportem. Mít klid mi však také nevadí.

A co říká trenér Lukáš Nesměrák?

Darča si jde za svým cílem a to se nám moc líbí. Kvůli florbalu si vybrala střední školu v Liberci, kde bude na internátu, takže nebude muset dojíždět z Děčína. Ve druhé části sezony jezdila na jeden trénink týdně, odehrála za nás pár turnajů a udělala i tak velký posun ve hře. Jedná se o velmi důraznou a rychlou hráčku, kterou v týmu určitě chceme. Darča navíc svou přátelskou povahou velmi rychle zapadla do týmu starších žákyň, což je také moc důležité.Před Darčou je samozřejmě hodně práce, ale její zápal a touha se zlepšovat se nám moc líbí. Věříme, že s naší prací z ní uděláme do budoucna výbornou hráčku. Jsem moc rád, že jsme vnímáni jako klub, kde se mohou hráčky výkonnostně posunout a že jsme pro ně atraktivní. Naše dveře nejsou nikomu, kdo se chce zlepšovat a chce na sobě tvrdě pracovat, zavřené.