Aktuální zprávy
19.02.2024 - Redakce

Poslední domácí zápas. Liberec vyzve FBŠ Bohemians!

V posledním domácím zápase vyzvou muži FBC Liberec pražského soupeře FBŠ Boheians. Svěřenci Michala Jedlička chytli velkou formu, kdy porazili Vítkovice nebo Mladou Boleslav. Jak se bude dařit svěřencům Matěje Klucha a Petra Kološe v posledním domácím zápase před play-off? Více v našem preview.

Základní informace:

Kdy: 25.2.2023
Kde: SH Dukla Liberec
Čas: 17:00
Video: zde
Vstupenky na domácí utkání: odkaz zde

FBC Liberec

Jak již bylo několikrát napsáno Liberec prožil výbornou základní část, ve které nasbíral celkem 42 bodů, čímž překonal i klubový rekord v počtu získaných bodů. Během sezony pravidelně bodů a i to je dostalo do boje o šesté místo. To by zaručovalo přímý postup do čtvrtfinále play-off. Nicméně v tomhle boji ztrácí 5 bodů na svého rivala, takže v nedělním utkání budou muset bezpodmínečně bodovat. Tým bodově táhne kapitán Wiener, kterého následuje nejlepší střelec Jakub Kopecký. Zajímavý je i počin Jakuba Faksy, jenž bodoval v každém z 22 zápasů. 

Představení soupeře - FBŠ Bohemians

FBŠ Bohemians prožili jeden z vrcholu své sezony již v září, kdy ve čtvrtfinále Champions cupu vypadli v prodloužení nad švýcarským mistrem SV Willer Ersigen. Zřejmě i to se promítlo na velmi nevýrazných výkonech na začátku sezony, kdy sice porazili Tatran Střešovice, ale pak dokázali prohrát například s Black Angels nebo Butchis. Tyto výsledky jsou ale již minulostí, protože v posledních kolech mají Bohemians velkou formu, kdy v posledních pěti zápasech nasbírali 14 bodů a dokázali porazit třeba i Vítkovice nebo Mladou Boleslav. Právě tato skvělá forma zapříčinila skok FBŠ Bohemiams na důležitou šestou pozici, se kterou bojuje právě s domácími FBC Liberec.

Bohemians je v tabulce druhý nejproduktivnější tým a hlavní zásluhu na tom má Jaroslav Petrák, nejlepší střelec ligy s 61 kanadskými body. Následuje ho posila Tomáš Kvasnica se ziskem 29+21. V brankovišti se pravidelně střídá s Tomášem Hyršl bývalý brankář Liberce Daniel Mück.

Přestávkový program

O 1. přestávce si zasoutěžíme s partnerem přestávkových soutěží Bageterií Boulevard.
O 2. přestávce budou moci soutěžící vyhrát podepsané trička FBC Liberec od švédských reprezentantů Kevina Haglunda, Linuse Mälmstroma a Niklase Ramireze. 

Shrnutí

Liberec nutně v tomto zápase potřebuje vyhrát za 3 body, aby i nadále mohl pomýšlet na šestou příčku, která by zaručovala přímý postup do čtvrtfinále play-off. Pokud by se boj o šestou příčku nezdařil čekala by na FBC Liberec osmifinálová série proti 10. celku v základní části Livesport Superligy. Doražte se bavit do haly Dukla Liberec a vytvořit domácímu FBC Liberec hodnou kulisu před brzkým play-off.