Aktuální zprávy
25.02.2020 - Redakce

Poslední kolo Extraligy žen a Superligy florbalu startuje v neděli!

Dvě nejvyšší české florbalové soutěže mají o víkendu na programu své závěrečné kolo. Muži FBC Liberec bojují o playoff, kdy ve hře o poslední dvě místa je hned šestice týmů. Zároveň se neúspěšné týmy ocitnou v bojích o udržení. Playoff rozehrají i juniorky, které se utkají s Ostravou.

FBC Liberec vs. FBŠ Bohemians, 17:00, SH Dukla Liberec

Situace v tabulce Superligy se po odehrání předposledního kola příliš nezměnila. O dvě místa v tabulce bojuje šestice týmů, která se zároveň strachuje, aby se nedostala do společnosti Pardubice a Brna, které mají jistotu účasti v playdown.

Tuto pozici se nedokázali muži FBC Liberec vylepšit v Brně, protože prohráli s Hattrickem 8:9. V utkání po dvou třetinách prohrávali 1:5 a ani sedm branek v závěrečné dvacetiminutovce obrat nepřineslo.
Klokani z Prahy si mohou užívat pobyt v klidných vodách. Aktuálně se nachází na 5. místě jen dva body za čtvrtou Spartou. Trenér Jedlička skvěle zapracoval do sestavy mladíka Filipa Formana, který má na svém kontě už 51 kanadských bodů. Jeho výborná forma mu vynesla i nominaci do reprezentace. Dále pražský celek sází na útočníky Šebka, Krebnera, Šárku nebo Buršíka.
Oba týmy se utkaly v polovině listopadu, kdy v projektovém utkání získali tři body Bohemians. Výhru 7:6 vystřelil v poslední minutě již zmiňovaný Krebner. Vyjma tohoto zápasu se v posledních letech radovaly vždy hostující týmy. Pokud by dokázalo vyhrát liberecké FBC jednalo by se o sedmou domácí výhru v řadě za sebou.

Jak bude rozluštěna složitá situace v Superlize florbalu? Dokáže ještě proklouznout FBC Liberec po devíti letech do playoff nebo budou muset bojovat o udržení v playdown?
1.3.2020 | 17:00 | SH Dukla Liberec

Crazy girls FBC Liberec vs. K1 Florbal Židenice, 14:00, SH ZŠ Dobiášova

V posledním venkovním duelu Crazy girls statečně hrály proti favoritovi FBC Ostrava. Ještě ve třetí třetině držely výsledek 4:2, potažmo 6:3. V poslední desetiminutovce přišel brankostroj Ostravy a konečný stav se zastavil na čísle 11:4 pro domácí tým. I po 21. kole Crazy girls stále nedokázaly bodovat a prožívají svoji nejhorší možnou sezónu.
Opačné starosti má soupeř z Židenic. Ten po loňském úspěšném udržení (1. kolo playdown prohrál právě s Crazy girls) je letos na pozicích zaručující playoff. V sezoně 2019/2020 nastřádaly Židenice 11 výher a na svém kontě mají 34 bodů. V posledním duelu soupeř dlouho dobu vedl nad pražským Chodovem. O body přišel až v závěru, když ve třetí třetině inkasoval 6 branek a prohrál 9:5
Dlouhou dobu je jasné, že se Crazy girls budou muset o záchranu poprat v bojích o udržení. Soupeřem nadcházejících zápasu bude poražené ze zápasu Panthers Praha vs. Bulldogs Brno. Vítěz postoupí do playoff. Poražený se utká v sérii na 4 vítězné zápasy s Crazy girls FBC Liberec.

Jak dopadne poslední utkání základní části libereckého ženského týmu v Extralize žen? Podaří se dobře naladit na zápasy v playdown?
1.3.2020 | 14:00 | SH ZŠ Dobiášova

FBC Liberec vs. FBC Ostrava, 11:00, SH ZŠ Dobiášova, 2. zápas
Po druhé za sebou rozehrají své playoff juniorky FBC Liberec. Po konci základní části skončily na 9. pozici a musely čekat, jestli se je některý z týmů vybere do sérii playoff. Ani jeden z lépe postavených celků si liberecké juniorky nezvolil, a proto se utkají s osmou Ostravou.
Vzájemný zápasy v sezóně 2019/2020 dopadl lépe pro liberecké barvy. V Ostravě si děvčata připsala výhru 7:2. Na bodovém zisku se velkou měrou podílela Karolína Nováková, která zapsala 4 kanadské body.

Série začíná v sobotu v Ostravě a hraje se na dvě vítězná utkání. Výhodu domácího prostředí budou mít juniorky v neděli, kdy druhý zápas začíná v 11:00 na hale SH ZŠ Dobiášova.
1.3.2020 | 11:00 | SH ZŠ Dobiášova