26.02.2024 - Redakce

Poslední kolo se elitním týmům nepovedlo.

Liberecké elitní týmy měly o víkendu napilno. Muži FBC Liberec hráli důležité utkání s FBŠ Bohemians o šestou příčku a Crazy girls čekovalo poslední utkní základní části. Po konci obou zápasů je nyní jasné, kdo nás čeká v play-off. Více v článku.

FBC Liberec - FbŠ Bohemians 6:9 (1:2, 1:4, 4:3)

Souboj Liberce a Bohemians byl zprvu docela jednoznačný a klokani v něm spěli k jasnému vítězství. Potom se ale domácí vzepřeli a celé utkání zdramatizovali trefou na 5:7 ze svého pohledu. Klokani se však nedali zastrašit a svou výhru zpečetili ještě dvěma brankami, čímž zvítězili 9:6. Hvězdou utkání se stal pražský florbalista Tomáš Kvasnica, který si připsal pět bodů za čtyři góly a asistenci. Na druhé straně mu kontroval kapitán Vojtěch Wiener, který zaznamenal 4 body. Po této porážce je zřejmé, že si potřetí za sebou liberecký celek zahraje osmifinále, ve které narazí na pražské SKV. Tato série hraná na 2 vítězná utkání startuje už příští týden.

PSN Tatran Střešovice - Crazy girls FBC Liberec 12:6 (3:0, 3:1, 6:5)

Tatran si zápas s Libercem hlídal od prvních minut a na konci úvodní třetiny byl ve vedení 3:0. To postupně narůstalo také v dalším průběhu zápasu, Liberci se ale podařilo alespoň jednou skórovat z hole Markéty Žbánkové. Ve třetí periodě se pak spustila lavina branek, která znamenala celkové skóre 12:6. Střešovice si tak připsaly svou poslední výhru v základní části sezony, která ale na výsledném pořadí v tabulce již nic nezměnila. V Následující volbě soupeřů na Crazy girls ukázala třetí Ostrava, se kterou se svěřenkyně Vojtěcha Rondoše střetnou ve čtvrtfinále play-off.