19.12.2022 - Redakce

Posledních Zápasech v roce Dorostenky nezaváhaly!

K posledním dvěma zápasům vyrazily naše Dorostenky do České Lípy, kde odehrály utkání proti týmům SK Bivoj Litvínov a Florbal Chomutov. Do těchto zápasů jsme šli získat 6 bodů, což se nám, po výkonech našich hraček, podařilo. Doufáme že naše výkony vytrvají i do dalšího roku a bude naše hra nás i fanoušky bavit.

SK Bivoj Litvínov vs. FBC Liberec 2:10 (1:3, 0:6, 1:1)

V tomto zápase jsme si dali jasný cíl vyhrát a naše hračky vstoupily do utkání s velkou chutí. Bohužel nás trápila smůla v zakončení, kterou se nakonec našim hračkám podařilo prolomit. Od prvních minut jsme byly dominantním týmem na míčku. Všechny formace se dostávali do krásných příležitostí a nebýt výkonů gólmanky soupeře, mohla naše cesta za vítězstvím, mnohem příjemnější. První dvě třetiny jsme kontrolovali vývoj zapasu a vytvořili si příjemný náskok 1:9. Ve třetí třetině jsme díky vybudovanému náskoku mohli zkoušet nove věci. Díky tomu třetí třetina nebyla tolik gólová jako první dvě a skončila smírně 1:1. Konečný výsledek však mluvil jasně 2:10 a další zisk bodů pro náš tým!
Branky Liberce: Lucie Cidlinská (Petra Škodová), Karolína Klubalová (Petra Škodová), Agáta Kučerová (Bez Asistence), Petra Škodová (Veronika Ulrychová), Amálie Mlčochová (Karolína Klubalová), Karolína Klubalová (Petra Škodová), Lucie Cidlinská (Michaela Cidlinská), Jana Pokorná (Kateřina Jirsová), Karolína Klubalová, (Michaela Cidlinská), Lucie Cidlinská (Agáta Kučerová)

FBC Liberec vs. Florbal Chomutov 6:0 (0:0, 2:0, 4:0)

Poslední zápas s Chomutovem jsme odehráli smírně 4:4. Tentokrát jsme ale byly připraveni a nechtěli nechat Chomutov nás jakkoli překvapit. První třetina byla vyrovnaná a díky důsledným obranám bylo skóre 0:0 po celou třetinu. Ve druhé třetině jsme už začali nacházet díry ve hře soupeře a dokázali dát dva důležité góly které nám přinesly trochu klidu na florbalky. Třetí třetina už byla čistě v rukou našich hráček, kdy dokázali několikrát držet útočné pásmo a počkat si na chyby soupeře. Díky tomu jsme přidali další 4 branky a zápas skončili za stavu 6:0.
Branky FBC Liberec: Karolína Klubalová (Petra Škodová), Petra Škodová (Karolína Klubalová), Karolína Klubalová (Kateřina Jirsová), Karolína Klubalová (Petra Škodová), Agáta Kučerová (Petra Vávro), Karolína Klubalová (Kateřina Jirsová) Vyjádření Trenéra Miroslava Hnídka: Jsem rád že nepolevujeme a stále jdeme za našimi cíli. Dnes holky ukázaly že si zasloužíme být tam kde jsme. Stále je hodně práce před námi a máme na čem pracovat, ale s naší předváděnou hrou jsem více než spokojen. Děkuju holkám za další super zápasy!

Vyjádření Hráčky Karolíny Klubalové: Máme radost z dalších vyhraných zápasů. Pomáhá nám to se soustředit na detaily které musíme zlepšit jako je komunikace, důraz v osobních soubojích a přesnost střelby. Dnes jsme občas ztrácely balonky zbytečnými krosy přes zahuštěný prostor a tím ulehčovali hru soupeři, tomu bychom se chtěli příště vyvarovat a určitě na tom chceme pracovat.