19.02.2022 - Redakce

Postup! Muži jsou ve čtvrtfinále. Rozhodly nájezdy!

Severočeši slaví postup do čtvrtfinále. Druhý duel nabídlo divákům velmi vyrovnanou partii, kde dominovali oba bránkáře. Nakonec ale v domácím prostředí přidali druhý bod librečtí, kteří získali postupující bod až v nájezdech. Nervy drásající utkání rozhodl ve 4. sérii Vojtěch Wiener.

2. zápas: FBC Liberec vs. FBC Ostrava 2:1 po sn. (0:0,1:0,0:1,0:0,1:0)

Druhé utkání série nabídlo před velmi hezky zaplněnou halou vyrovnanou podívanou. Diváci a i oba týmy museli čekat na první branku až do 38. minuty, kdy se prosadil Prokop Ferdan. Oba týmy měly dostatek příležitostí na to vstřelení branky, ale vždy zakročil domácí Mück nebo hostující Binder. Vyrovnání přišlo v čase 49:59 po secvičené standartní situaci Ostravy. Za hosty vyrovnal Daniel Chatrný. Ve zbytku třetí třetiny se ani jedna strana neprosadila, i když Liberec měl těsně před koncem početní výhodu.

I prodloužení nepřineslo mnoho výrazných šancí, nicméně po jedné situaci mohl rozhodnout ostravský Sládek, který vyjel před Mücka, ale neprostřelil. I proto, že v desetiminutovém prodloužení vítězná branka nepadla musely rozhodnout nájezdy. Nejprve se do vedení dostala Ostrava. Poté vyrovnal ve 3. sérii Ferdan a zápas rozhodl mladíček Wiener. Liberec tak zvítězil ve vyrovnaném utkání 2:1 po samostatných nájezdech.

FBC Liberec tak slaví nejen první výhru v play-off v historii, ale i první postup 2:0 na zápasy. O dalším soupeři rozhodne Výběr soupeřů. Jisté je to, že Liberec začne čtvrtfinálové bitvy na hale soupeře. Série začne už o následujícím víkendu.

1. zápas: FBC ČPP Ostrava vs. FBC Liberec 1:4 (1:2,0:0,0:2)

První gól utkání vstřelil nejzkušenější hráč Liberec a to obránce Matěj Klucho. Ten nejprve získal míček na své polovině, doběhl před Bindera a zajistil Liberci vedení. Poté se hra uklidnila a v první třetině více dominovali hosté. Nicméně přišlo vyrovnání z hole nejnebezpečnějšího hráče Ostravy Michala Sládka. Vyrovnaný stav vydržel pouze 60 sekund, protože Valeš zužitkoval nahrávku Smutného a zavěsil do odkryté branky. 2:1.
Jednobrankové vedení dokázal Liberec držel velmi dlouho dobu. Vděčit může především poctivé obraně a brankáři Danieli Mückovi, který pochytal i ty největší šanci Ostravy. Rozhodující moment přišel v 53. minutě. Janeček napodobil akci Matěje Klucho, vzal míček ve svém rohu, utekl soupeřům a ranou k tyči zvýšil na 3:1. Ještě veseleji bylo, když se prosadil i mladík Wiener, jenž prostřelil Bindera těsně po nevyužité početní výhodě. V závěru zápasu nepomohla Ostravě ani hra bez brankáře, a proto zůstal na světelné tabuli svítit konečný stav utkání 4:1 pro FBC Liberec.

Už zítra nastoupí oba celky k druhému vzájemnému utkání. Tentokrát se FBC Liberec představí na domácí palubovce haly Dukly Liberec. Přijďte podpořit elitní tým při cestě do čtvrtfinále. 2. zápas série začíná v 17:00.