31.10.2021 - Redakce

Překvapení bylo blízko. Liberec podlehl gólem z poslední minuty

Po dvou výhrách v Livesport Superlize narazili muži FBC Liberec na 1. SC Tempish Vítkovice. Hostujícímu celku se dlouhou dobu nedařilo překonat navrátilce do brankoviště Daniela Mücka, a i proto po dvou třetinách vedl Liberec 4:1. Bohužel závěr utkání se hrubě nepovedl a soupeř rozhodl brankou v poslední minutě zápasu.

FBC Liberec vs. 1. SC Tempish Vítkovice 5:6 (2:0,2:1,1:5)

Liberečtí florbalisté vstoupili do utkání s "posilou" v brankovišti. Po dlouhém zranění se do brány vrátil navrátilec Daniel Mück. V sestavě se objevil i nováček Lukáš Macháč, který nahradil dalšího zraněného centra Jana Baudische. Diváci ve sportovní hale Dukla Liberec viděli poměrně nečekaný, zato velmi potěšující průběh. Brankový účet otevřel svižnou střelou Jan Světlík. Toho napodobil matador Matěj Klucho, když od půlící čáry vymetl šibenici brankáře Jasioka. Právě stavem 2:0 skončila úvodní perioda 12. kola florbalové Superligy.
Na domácí střídačce bylo veseleji po rychlém úniku Radka Valeše. Ten dokázal napasovat střelu na bližší tyč a poslal liberecké florbalisty od vedení 3:0! V dalším průběhu se výrazně ukázala dominance Vítkovic. Svěřenci Pavla Bruse drželi míček a tlačili Liberec až ke svému brankovišti. Pouze vynikající Mück zajistil držel naděje na bodový zisk. Jeho neprůstřelnost skončila až v 38. minutě, kdy se prosadil obránce Nehera, netradičně z velkého brankoviště. Rychlou odpověď a tříbrankové vedení po dvou třetinách zajistil svým druhým gólem Valeš

Vedení 4:1 libereckým hráčům ve třetí třetině dlouho nevydrželo. Nejdříve ve 45. minutě snížil Gattnar, ihned poté následovala přesilový hra soupeře, kterou využil střelec Delong a vyrovnání zajistil junior Zubek. Nutnou podotknout, že vyrovnání Vítkovic v 50. minutě bylo zasloužené. V poslední desetiminutovce se Liberec naposledy v zápase dostal do vedení. Světlík fantasticky trefil brány v přesilové hře. 5:4. Bohužel to bylo ze strany FBC Liberec vše, protože o dvě minuty později vyrovnat Adam Delong a po fantastické asistenci Hubálka poslal tři body do Vítkovic Rostislav Gattnar. Domácímu celku nepomohla ani závěrečná power-play, i když šance na vyrovnání přišla z hole Valeše.

Domácí FBC Liberec, tak po překvapivém průběhu sahal po senzaci, ale svůj zápas nedokázal dotáhnout k bodovému zisku. Po těsném vítězství v poměru 5:6 si Vítkovice odváží všechny tři body. Další utkání odehrají Severočeši 7.11., kdy v brněnské metropoli vyzvou tamní FBŠ Hummel Hattrick Brno.