Aktuální zprávy
21.12.2018 - Redakce

Přestřelka v Pardubicích dospěla až do prodloužení. Úspěšnější byl Liberec.

Poslední předvánoční utkání sehrálo liberecké FBC v Pardubicích. Divácky atraktivní zápas nabídl sedmnáct branek, z toho patnáct jich padlo v druhé a třetí třetině. Po divoké přestřelce nakonec Liberec udolal východočechy v prodloužení a slaví dvoubodový zisk.

Sokol Pardubice vs. FBC Liberec 8:9pp. (0:1, 5:2, 3:5, 0:1)

Vstup do utkání byl velmi opatrný. Nicméně bylo vidět, že liberečtí měli velké problémy s pardubickou hrou a nasazením. První brankové šance si připsal domácí Sokol, avšak vše zastavil pohotový Janota. Brankový účet utkání otevřel Radek Valeš, který tečoval přihrávku od svého spoluhráče. Liberecké FBC se ve zbytku první periody spíše bránilo. Naštěstí veškeré střely končily na výborném brankáři hostí.

Jestli se nástup do první třetiny nepovedl, prostřední perioda byla jako velká noční můra. Vyrovnání přišlo z hole domácího Kourka. Následně v dalších obrovských šancích Sokol prozatím selhal. Do vedení se dostal slepenými góly z hole Zozuláka a Teichmana. 3:1. Domácí převahu lehce zchladil Ferdan.
Ve zbytku druhé třetiny se podobný scénář opakoval. Střelou od mantinelu se prosadil mladíček Šmíd, hned na to odpověděl z brankové čáry Balatka. Poslední slovo si vzaly Pardubice, které v čase 36:55 zvyšovaly na 5:3.

Do poslední dvacetiminutovky vletěli hostující hráči jako uragán. V čase 46:37 zvyšoval Petr Salát už na 7:5. Před ním brankáře Haleše překonali i Balatka, Marek a Kopecký. Vedení Liberce však netrvalo dlouho, východočeši bleskově vyrovnali díky dvěma brankám Zozuláka. 7:7! Dlouhé minuty se ani jeden z týmů prosadit nedokázal. Až v 59. minutě využil zaváhání v domácí obraně Valeš a nasměroval Liberec k vítězství. Bohužel, za 15 vteřin v čase 58:50 vyrovnal Petr, domácí publikum bylo u vytržení. Do konce bláznivé třetí třetiny se už stav nezměnil.

Důležité buly na začátku prodloužení vyhrál Ferdan a FBC Liberec šlo do hry bez brankáře. Po pěkné kombinaci překonal brankáře Prokop Ferdan!Severočeši tak získali extra bod za výhru 9:8 po prodloužení.

Branky: 2x Ferdan, 2x Valeš, 2x Balatka, Kopecký, Salát, Marek

Vánoční svátky přečká elitní tým FBC Liberec na 5. místě tabulky. V 17 zápasech získal 32 bodů a prozatím překvapuje celou Tipsport Superligu.

Všem fanouškům přejeme krásné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do roku 2019.