Klub
15.11.2022 - Redakce

Preview: Elitní týmy sehrají domácí zápasy!

V rámci čtvrtečního státního svátku se v domácím prostředí představí elitní tým muži i žen. Svěřenci Zdeňka Skružného se po reprezentační pauze představí proti týmu FBC ČPP Ostrava. Celek žen v důležitém klání změří síly s FBS Olomouc. Více v našem preview

FBC Liberec vs. FBC ČPP Ostrava
Souboj těchto dvou celků by se dal kvalifikovat jako souboj sousedů v tabulce Livesport Superligy. Oba týmy nasbíraly shodně 8 bodů. Domácí florbalisté získali body v zápasech s Black Angels, Pardubicemi, Českou Lípou a Otrokovicemi. Žlutomodří z Ostravy bodovali rovněž s Otrokovicemi, další zářezy přidali s SKV a Karlovými Vary,

Tým z města pod Ještědem v útoku spoléhá na Šimona Stránského. V 7 zápasech má bilanci 21 kanadských bodů, což ho řadí na 3. místo celé Livesport Superligy. Ostrava spoléhá na branky Marka Brauera (12+5), jenž přišel v letní pauze z Vítkovic. V ostravském FBC hraje i Ladislav Gál, účastník právě skončeného MS, kde reprezentoval slovenský národní tým

Zápas 9. kola by se dal kvalifikovat i jako odveta za osmifinále loňského play-off. V něm si liberečtí poradili s Ostravou 2:0 zápasy a postoupili do čtvrtfinále. Kdo si poradí lépe se zápasem, který přichází po téměř měsíční pauze? Upevní si Liberec pozici ve středu tabulky nebo nechá všechny body Ostravě? Utkání začíná v 14:00 na hale Dukla Liberec.

Crazy girls FBC Liberec vs. FBS Olomouc

Liberecký tým žen si do utkání ponese tři prohry v řadě. Prohrál s Chodovem, Tatranem i s Ostravou. Nejvíc může mrzet prohra s Tatranem Střešovice, kdy Crazy girls podali velmi dobrý výkon. Stále tak má nováček Extraligy žen na kontě 9 bodů.

Soupeř z Olomouce si v letošním roce zřejmě představoval lepší vstup do sezony. Až výhry v posledních dvou zápasech ho dostali do míst, kde by se chtěl nacházet. Nutno říct, že hostům chybí odehrát utkání právě Libercem, Mladou Boleslaví a Panthers Praha. Tedy zápase, ve kterých si budou dělat naděje na bodový zisk.

Olomouc těží z návratu Vlaďky Maděrové z Finska, která vstřelila už 10 branek. Spoleh je i na Lucii Cholinskou, jenž vede týmovou produktivitu s 15 kanadskými body. Při pohledu na týmovou produktivitu Liberce usoudíme, že vstřílení branek je rovnoměrně rozloženo mezi více produktivních hráček. Na čele najdeme s 8 body Novákovou a 5. Muchová má pouze o tři body méně.

Kdo vytěží ze svátečního zápasu více bodů? Úspějí Crazy girls před domácím publikem a získají důležité tři body do tabulky? To se dozvíme ve čtvrtek. Zápas začíná v 18:00 na hale SH ZŠ Dobiášova.