Aktuální zprávy
20.11.2019 - Redakce

Přijdou konečně body? Liberec hostí Tatran.

Dlouhé sérii bez bodu musí čelit muži FBC Liberec. Díky této sérii se propadli až na předposlední pozici a pomalu musí začít sbírat důležité body, aby tabulkou vystoupali vzhůru. Povede se to proti Tatran Střešovice?

FBC Liberec vs. Tatran Střešovice

V dohrávaném utkání předvedli muži FBC Liberec konečně výkon, za který se nemuseli stydět. Bohužel až poslední dvě minuty zápasu s FbŠ Bohemians je připravili o bodový zisk. I proto do vzájemného střetnutí může nastoupit s lepšími myšlenkami soupeř z Prahy. Tatranští hráči si pohodově zastříleli v zápase proti Sokolu Pardubice a poslední kolo vyhráli 11:7. Soupeř se aktuálně nachází na 7. příčce Superligy florbalu 8 bodů před FBC Liberec.

Tatran Střešovice přes letní pauzu prodělal opět mnoho změn v sestavě. Pryč je jednička týmu Michal Rebro. Reprezentanti Beneš a Vítovec zamířili do zahraničí a kapitán Filip Ulman začal hledat novou motivaci u Kanonýrů z Kladna. Z týmu odešla i slovenská puška Ronald Gašparík. Jako náhrady za již zmíněné hráče přišli ze Znojma akademičtí mistři světa Šindelář a Pánek. Na jedničku se daří i několika juniorům. Za zmíňku stojí jméno Matěje Havlase. 

Koho sledovat: První dvoubodový zápas v sezóně zažil Radek Valeš, který tak rozšířil svůj bodový zisk v sezóně na 10 kanadských bodů. Výborné představení v dresu Liberec si připsal i maskovaný muž Tomáš Janota.

V dresu Tatran Střešovice se představí nejtalentovanější český florbalista. Filip Langer toho v 17 letech stihl opravdu hodně. Účastnil se pražského mistrovství světa, vyhrál historické zlato na MS juniorů, zároveň vede týmovou produktivitu se 17 kanadskými body. Mezi další výrazné osobnosti patří další mladíci Meliš a Kreysa.

"Do zápasu musíme vstoupit velmi pozorně, ale se stejným nasazením jako v předchozím zápase. Na utkání s Tatranem Střešovice se osobně velmi těším. Soupeř má ve svém kádru několik skvělých florbalistů, se kterými je dobré se porovnávat. Pokud předvedeme stejný výkon jako s FbŠ Bohemians budeme konečně bodovat," říká o 12. kole Superligy střelec Radek Valeš.

Na Tatran Střešovice mají z loňské sezóny svěřenci Zdeňka Skružného dobré vzpomínky. Na podzim v Liberci dokázali vyhrát v poměru 6:5, díky fantastickému obratu ze třetí třetiny. V lednovém klání v semifinále Poháru Českého florbalu si proti Tatranu vybojovalo liberecké FBC historický postup do finále, již zmíněného poháru.

Jak dopadne utkání dvou týmů, které jistě mají větší ambice než jejich aktuální postavení v tabulce? Připíše si Liberec důležité body? To se dozvíme v pátek 22.11.2019 v 20:00. Utkání se odehraje na sportovní hale Dukla Liberec.

22.11.2019 | 20:00 | SH Dukla Liberec | Tatran Střešovice