Mládež
07.01.2019 - Redakce

Přípravka na Prague Floorball Cupu

O uplynulém víkendu se vybrané děti z našich přípravek zúčastnily prestižního turnaje Prague Floorball Cup. O tom, jak si naši nejmenší členové na turnaji vedli se můžete dozvědět v našem článku.

Na turnaj byly vybrány děti, u kterých byli trenéři přesvědčeni, že náročný turnaj hlavně psychicky zvládnou. Spousta týmů (a hlavně jejich trenérů) bere totiž výsledky z tohoto turnaje až příliš vážně. Často tak jdou opačnou cestou než je filosofie FBC Liberec, stahují sestavu, rozdávají úkoly přímo na hřiště apod. Nutno říci, že naše děti turnaj zvládly s neskutečnou "grácií" a načerpaly spoustu zkušeností od těch aktuálně (uvidíme v boudoucnu) nejlepších týmů a hráčů v republice.

Hrací systém turnaje byl velmi dobře nastaven. 15 týmů bylo rozděleno do 3 skupin po 5 týmech. Po odehrání základní části se týmy, které skončily ve skupině na stejném místě, utkaly mezi sebou o konečné umístění. Poslední 2 zápasy o umístění tak absolvovaly týmy na podobné úrovni. Až v tu chvíli se ukázalo, co se děti na turnaji naučily a jak se zlepšily.

Naše děti byly rozděleny na dva týmy dle našich klubových barev. Obě tréninkové skupiny přípravky byly promíchány, ale snažili jsme se udržet kamarády spolu. Vznikl tak ambicioznější tým Black z hráčů ročníku 2010, kde měla většina hráčů zkušenosti již z minulého ročníku. Druhý tým White byl pak z poloviny tvořen mladšími hráči až do ročníku 2012 a jeho úkolem tak bylo hlavně sbírání zkušeností pro budoucnost. Oba týmy se však po celý turnaj úžasně podporovaly a na konci turnaje se i společně radovaly ze vstřelených gólů.

Výkon obou týmů se každým zápasem zlepšoval a to se ukázalo ihned po odehrání skupinové fáze. V zápasech o umístění pak děti hrály úžasný florbal plný nasazení a vůle dřít za každého stavu.

Odměnou jim pak byly opravdu zasloužené výhry a pro trenéry předvedené individuální výkony.

Tým Black

U tohoto týmu se, kvůli časovému vytížení, vystřídali všichni 4 trenéři přítomní na turnaji. Přístup našich trenérů je ale nekřičet a nekoučovat děti na hřišti a pouze jim radit, když sedí na lavičce. Jasně se tedy ukazuje, že děti pak nemají sebemenší problém hrát pod jakýmkoli vedením. Doufáme tedy, že od každého trenéra dostaly hodnotné rady, které jim pomohly se postupně zlepšovat. Na hřišti stejně hrají samy za sebe a musí se samy rozhodovat. Nutno říci, že proti sobě často měli tým s připravenou taktikou a důraznými pokyny trenérů co a jak se má na hřišti dělat. Kluci se s tím ale opravdu skvěle popasovali. Po skvělém třetím místě ve skupině pak odehráli 2 velmi vyrovnané zápasy se šťastnějším a vítězným koncem.

Kluci z Black střídali gólmany a ukázali tak, že i bez specializace na jednotlivé posty se dá konkurovat ostatním týmům se "specialisty". Své trenéry určitě potěšili a ti jsou na ně právem hrdí.

Black: Šimon Hubička, Kryštof Lehký, Jirka Vlasák, Máťa Chroust, Fanda Chládek, Honza Javůrek, Max Budinský, Štěpán Žitňan,

Tým White

Nováčkové na turnaji se každým zápasem posouvali o mílové kroky kupředu. Po sobotních 3 vyčerpávajících zápasech, ve kterých platili daň za nezkušenost a spíše zjišťovali, co všechno na této úrovni nefunguje, se do nedělního dne probudil naprosto nový tým. Trenéři se pak nestačili divit, jak děti trápily nejlepší tým z mladé Boleslavi, který naši skupinu vyhrál. Jako trenéři jsme ale děti uklidnili, že hrají na hřišti pouze ve 3+1 a všechno si musí samy vymyslet. Na druhé straně ale lítal jeden pokyn za druhým a tato "výhoda" pomohla Mladé Boleslavi k těsné výhře.
Ve skupině jsme sice skončili na posledním 5. místě, ale díky hracímu systému nás teprve čekala utkání, ve kterých se ukáží nabrané zkušenosti. A ty se ukázaly v celé své kráse. Děti po celý turnaj jako houby nasávaly rady a tipy trenérů. V posledních 2 zápasech pak výkonnostně vyrovnané soupeře velkým rozdílem porazily a dokázaly si, že udělaly obrovský pokrok.

V týmu White se během 6 zápasů vystřídalo v bráně 5 brankářů. I to ukazuje na různorodost zážitků z turnaje.

White: Alex Frydrych, Adam Raška, Julča Nesměráková, Tobík Šlechta, Jiřik Šimáně, Ondra Hypš, Kuba Delong, Fíla Mařan

Hodnocení turnaje:

S turnajem jsme jako trenéři opravdu velmi spokojeni. Moc děkujeme všem dětem za jejich nasazení a bojovnost. Rodičům pak děkujeme za skvělou podporu a ze všech týmů jednoznačně nejlepší catering. V tom jsme byli na turnaji jednoznačně nejlepší, což dokazovaly výrazy v obličeji u týmů, které s námi sdílely šatnu a viděly bohatou nabídku občerstvení. :-)

Až na jedinou výjimku pak za sebe děkuji jako školitel rodičům za jejich vzorné chování při zápasech a nezasahování do práce trenérů. Opravdu nám děláte radost a určitě jste si na turnaji sami všimli spousty špatných příkladů kolem vás. Jsme na vás hrdí a tu jednu výjimku brzy zpracujeme.

Za trenéry děkují Lukáš Nesměrák, Jirka Hypš, Blanka Procházková a Radek Valeš.