28.10.2019 - Redakce

Prodloužený víkend vyšel bodově naprázdno, Liberec padl i s Vinohrady.

Sváteční 28. říjen přinesl deváté kolo Superligy florbalu, v rámci kterého Liberec vycestoval do pražských Vinohrad. V Riegrových sadech se utkaly dva týmy, které doposud posbírali stejně bodů a v tabulce figurovali na sousedících pozicích. Vyrovnané utkání nakonec lépe zvládl domácí celek, který tak zapisuje tři body.

TJ Sokol Královské Vinohrady vs. FBC Liberec 5:3 (0:1, 1:1, 4:1)

Liberečtí vstoupili do zápasu aktivně a hned ve druhé minutě si vynutili přesilovou hru. Tu v její druhé polovině využil Klucho a liberečtí šli do vedení. Do několika šancí se v průběhu třetiny dostali i domácí, kteří hrozili hlavně z brejkových situací, nicméně Liberec v první dvacetiminutovce dominoval a jasně SKV přestřílel v poměru 11:3.
Dvaadvacátá minuta přinesla další libereckou radost, když v sólovém uniku bekhendově zakončil Rozkovec. Poté ale domácí srovnali krok a v čase 35:17 přišel první zásah Sokolů. Na konci druhé třetiny zachraňoval nebezpečnou situaci Rozkovec jen za cenu dvouminutového vyloučení.
Zmiňovanou přesilovku využil v jejím závěru krásnou střelou Gregor, který se vzápětí trefil znovu a bleskově otočil skóre. Domácí se dostali na koně a přidali další dva slepené góly, z nichž jeden dal liberecký odchovanec Strobach. Opařený Liberec se nadechl už jen k jednomu gólu, který dal Kološ v závěrečné powerplay.

Branky: Klucho, Rozkovec, Kološ

Další utkání odehraje Liberec na domácí palubovce, a to před kamerami České televize. V pondělí 4. listopadu v 19:30 ve sportovní hale Dukla vyzvou liberečtí Hattrick Brno.