Mládež
14.05.2018 - Redakce

První část Tatran cupu je za námi!

Při prvním termínu už tradičního turnaje Tatran cup bylo FBC Liberec zastoupeno hned dvě družstva. Týmem staších žáků a dorostenek. Za dva týdny se na stejném turnaji představí mladší kolegové mladší žáci a elévové.

Dorostenky

Dorosteneckého turnaje se zúčastnily celkem čtyři týmy. Postupně holky narazily na Tatran Střešovice, Ivanti Tigers FK Jižní Město a výběr Karlovarska. Proti pražským celkům v základní skupině děvčata uhrála vyrovnané výsledky (2:3 a 3:4). V závěru základní skupiny proti Karlovarsku si FBC Liberec zastřílelo a připsalo si výhru 8:0.

V semifinále se holky potkaly znovu s týmem Tigers. V celém zápase vedly, ale po zužitkované přesilové hře soupeř dokázal vyrovnat v poslední minutě. Rozhodnout musely nájezdy. V nich holky uspěly a postoupily do finále proti Tatranu Střešovice. Finále už bylo poměrně jednoznačnou záležitostí. Domácí Tatran si vítězství vzít nenechal a zaslouženě vyhrál 6:1.

Hodnocení: „Do turnaje jsme si dali tři cíle. Hrát celý zápas aktivně a soupeře napadat po celý zápas, což se nám až na pár výpadků každý zápas dařilo. Druhým cílem bylo začlenit nové hráčky, které vůbec poprvé hrály "velký florbal" 5 na 5, kde nás s kolegou velice mile překvapily a předčily naše očekávání. Poslední cíl byl pro holky asi nejtěžší, byl stupňovat formu zápas od zápasu, přidávat do hry prvky, které jsme si řekli před turnajem a vygradovat formu na konec turnaje, což se nám taktéž povedlo. Holky si sáhly jak na dno psychické, tak i fyzické a to nám opět ukázalo naše nedostatky z kterých se poučíme. Holkám spolu s Petrem děkujeme za turnaj."

Starší žáci

Starší žáci se v turnaji v základní skupině utkali s týmem Sparta Praha a Slovan Jindřichův Hradec. Základní skupina skončila pro kluky dobře, po výhrách 3:2 a 9:1 skončili na prvním místě. Ve čtvrtfinále je čekal pražský celek Black Angels. Zápas nebyl s naší strany dobře zvládnutý, v celém zápase jsme byli neustále o krok pozadu a starší žáci nakonec nedokázali vyrovnat ani při závěrečné hře bez brankáře.

Do druhého hracího dne jsme se museli smířit pouze se zápasy o konečné 5. místo. Tyto zápasy bylo i přes veškerou snahu trenérů odehráno pouze z povinnosti a dobré pasáže se rychle střídaly s těmi horšími. O konečném umístění musely rozhodnout samostatné nájezdy. Martin Kašinský rozhodl ve třetí sérii a díky tomu FBC Liberec skončilo na Tatran Cupu na 5. místě.

Hodnocení: „Turnaj odehráli kluci po úspěšném vystoupení na MČR. Určitě bylo složité hledat motivaci. To se ještě zhoršilo prohrou ve čtvrtfinále s Black Angels. Nutno říci, že tato prohra byla zasloužená. Ve všem zápasech se kluci prali spíše sami se sebou. Celkově v turnaji ukázali poměrně pěknou hru, která byla doplněna velkým množství chyb.“

Za dva týdny bude Tatran cup pokračovat svým druhým dílem. FBC Liberec bude mít opět dva zástupce. Celek elévů a mladších žáků.