Mládež
25.03.2019 - Redakce

Rekordní počet dětí z přípravky na Dobiášce!

​O minulém víkendu si celkem 86 dětí pod vedením trenérů FBC Liberec zahrálo na turnaji přípravek na ZŠ Dobiášova. Tento rekordní počet našich dětí společně s dětmi z ostatních týmů a rodiči doslova zaplavil celou halu.

Na celkem 3 hřištích se odehrávaly turnaje 3 ligových skupin kategorie přípravka. Navíc se ale celé akce zúčastnily další 2 týmy dětí z Vratislavic, kde naši trenéři dětem pravidelně organizují kroužek florbalu. Kroužek florbalu tak měl hezkou možnost poměřit své síly s členy našeho klubu. Proti Vratislavicím se postavily 2 skupinky dětí, které ještě nemají tolik odehráno a pro některé to byla ideální příležitost, jak se postavit proti výkonově sobě rovným hráčům. Pro některé se samozřejmě jednalo o premiéru a první zápasové zážitky.

Příležitost zahrát si na námi pořádaném turnaji dostala i naše minipřípravka, která byla rozdělena na 2 týmy. Prckové si zápasy určitě užili a nasáli atmosféru turnaje starších kamarádů. Právě oni budou v příštích letech reprezentovat náš klub a snad se z tohoto florbalového potěru vylíhne spousta dravých rybek. Určitě jsou na dobré cestě.

Celkový počet týmů, které naši trenéři obsluhovali tak dosáhl čísla 7. Díky skvělé organizaci a rozlosování jsme si to ale užili i my trenéři. I když jsme měli trošku obavy, jestli budeme na konci dne schopni ještě vůbec vnímat. Zaslouží se určitě poděkovat i dětem, že byly celkem ukázněné a díky tomu turnaje proběhly opravdu hladce, bez problémů a přesně podle časového plánu. Sice jsme byli bombardováni mnoha dotazy na to, kdy hrají ale na to jsme byli připraveni.

Ligové týmy na turnaji ukázaly, že už nastupují na turnajích pravidelně a předváděly pěkný florbal plný individuálních akcí a skvělého nasazení. Rodiče, prarodiče, sourozenci a kamarádi tak mohli vidět, jak se dětí každým turnajem zlepšují.

Děkujeme rodičům za fantastický catering. V tom jsme jako vždy ukázali vysokou kvalitu a držíme jasně první místo v lize.

Trenéři FBC Liberec