Aktuální zprávy
13.11.2020 - Redakce

Restart Livesport Superliga je potvrzen!

Florbalová Livesport Superliga dostane výjimku od Ministerstva zdravotnictví a florbal se tak může těšit na restart nejvyšší mužské soutěže. Elitní tým FBC Liberec by se měl představit poprvé od restartu 28. listopadu.

V uplynulých dnech probíhalo mnoho jednání mezi Komisí elitního florbalu a medializace (KEFAM) a ostatními účastníky Livesport Superligy o podmínkách restartu a nastavení pro pokračování soutěže. Diskutovaly se různé scénáře restartu soutěže termínově, ale i z pohledu bezpečnosti, testování a nejefektivnějšího vynaložení nákladů. Pro soutěž bylo velmi důležité propojení se zařazením do programu Covid II Sport, který bude sloužit i k pokrytí nákladů na testování hráčů před víkendovými dvojkoly. V rámci jednání se podařilo KEFAMu po intenzivních diskusích nalézt vhodný formát pro aktuální pokračování soutěže. 

Hráči superligových klubů budou muset dodržovat přísná hygienická pravidla, mezi která patří také povinné pravidelné testování na onemocnění COVID-19 formou PCR testů před každým hracím víkendem. Současně řada superligových týmů při začátek tréninkového procesu navíc testuje své hráče antigenními testy, aby zajistily bezpečný návrat do tréninkového procesu.

Program restartu se nyní upřesňuje, na pondělí televizní duel naváže o týden později další televizní utkání, které opět diváci uvidí na obrazovkách kanálu ČT sport. O víkendu před tímto utkáním, 21. a 22. listopadu, budou moci týmy v případě zájmu odehrát odložená utkání. První dvojkolo za účastí 13 týmů se rozjede od víkendu 28. a 29. listopadu, od prosince by měla soutěž pokračovat se všemi 14 účastníky. V plánu Livesport Superligy je do konce roku odehrát šest utkání ve formě tří víkendových dvojkol.


Tato zpráva byla převzata z webu Českého florbalu.