Rozhovory
07.12.2017 - Týna Zíková

S Klárkou a Míšou nejen o MS v Bratislavě!

Crazyny si užívají reprezentační pauzu kvůli probíhajícímu Mistrovství světa žen ve florbale 2017 ve slovenské Bratislavě. Výjimkou je však kapitánka Klára Leierová a útočnice Michaela Mlejnková. Obě totiž nastupují za Národní tým, který v základní skupině skončil na druhém místě. Přímo z místa dění Vám přinášíme rozhovor nejen o MS!

Jak Vy osobně hodnotíte letošní herní výkon české reprezentace na MS?

Klárka: “Myslím, že jsme zatím splnily všechno, co jsme potřebovaly splnit. Škoda toho zápasu ve skupině s Finskem, protože to by pro nás byla jednodušší cesta do finále.

Ale cíl jsme splnily, jsme v bojích o medaile.”

Míša: “Já si myslím, že jsme hrály to, co jsme měly. I s Finskem jsme měly dobrou obranu, ale zase nám tam nepadaly góly. A možná i trochu škoda toho zápasu s Polskem, ve druhé třetině jsme tam polevily.”


Jste spokojeny s vlastním výkonem?

Klárka: “Já za sebe jo! Jak kdy samozřejmě, není to tak, že by v těch zápasech člověk neudělal ani jednu chybu, ale vesměs se to tady snažím užívat a být pořád pozitivní. Třeba v tom prvním zápase, když jsme prohrávaly 1:0 říkám v pohodě, 2:0 říkám v pohodě, 3:0 bylo tedy už trošku horší, to přiznávám. Ale pořád jsem věřila, že to zvládneme. A hraje se mi tady zatím hodně dobře.”

Míša: “Já jsem taky zatím spokojená. Myslím, že se nám v naší lajně docela daří. Dáváme góly, což se nám před tímhle šampionátem moc nestávalo a já doufám, že tam ještě něco padne.”


Obě hrajete ve druhé lajně spolu ještě s Hankou Koníčkovou, která také hrála v Liberci. Vidíte nějakou větší výhodu v tom, že jste všechny hrály v jednom klubu?

Klárka: Docela jo, protože Háňa je hodně upovídaná i na tom hřišti, takže si vyhovíme v tom, že víme co od sebe čekat a jak spolu komunikovat.”

Míša: “Nemůžu nic než souhlasit. Výhoda to určitě je.”


S kým si v týmu nejvíce rozumíte? Jste hlavně spolu?

Míša: “Já si myslím, že jsme celkově super kolektiv. Samozřejmě se hodně bavím s Klárkou, protože se už hodně známe, ale letos nám nevyšel společný pokoj. Vždycky když je pokoj po třech, tak jsme právě s Háňou. Ale jak říkám, je tu super kolektiv a rozumíme si všichni.”

Klárka: “Já jsem s Háňou na pokoji, takže spolu trávíme dost času. Myslím, že v každém kolektivu je vždycky někdo, kdo se nebaví nebo se straní, ale tady to opravdu necítím. Jak říkala Míša, jsme opravdu dobrý kolektiv, kde se každý baví s každým. Dokážeme spolu být na hřišti i mimo něj, což je hodně důležité.”Jak si užíváte dny volna v Bratislavě? Máte vůbec nějaký volný čas samy pro sebe?

Míša: “Já si myslím, že na tomhle mistrovství je opravdu hodně volného času. Volné dny využíváme především k regeneraci. Chodíme na procházky, šly jsme i do centra a na trhy. Docela nám vychází i počasí, takže se dá trávit venku dost času.”

Klárka: “Ten los je prostě neuvěřitelný. My jsme hrály dva dny, pak volno, zápas, volno, zápas a dneska zase volno. Takže tohle je fakt dobré. Trávíme i hodně času s rodinou.

Přijel Vás někdo z rodiny podpořit? Jaké jsou jejich reakce na dosavadní průběh?

Klárka: “Mně přijela mamka a přítel. Zítra by měl ještě dorazit brácha s přítelkyní. Mamča ten první zápas s Lotyškama měla málem infarkt (směje se). Jinak si myslím, že jsou spokojení.”

Míša: “Zatím ještě nikdo nepřijel, ale slíbili mi, že za postup do semifinále přijedou. Takže já pevně doufám, že se tady zítra uvidíme. Vždycky po zápase napíše celá rodina, že to bylo hrozně super a že nám gratulují. Podpory dostáváme hodně.”


Míšo, jaký byl Váš přechod po dvou sezónách ze Švýcarska zpět do Liberce? Hraje se Vám tady lépe?

“Je to určitě trochu rozdíl, ale já jsem ráda, že jsem šla zpátky do Liberce. Myslím, že se letos sešla i dobrá parta lidí. Nevím, jestli se mi hraje lépe, ale jsme s Klárkou spíš v pozici těch tahounů týmů. V Liberci hraji ráda.”


Crazyny se momentálně drží na 10. místě tabulky Extraligy žen. Jste spokojeni s dosavadním výkonem týmu?

Míša: “Ne (směje se), musíme prostě zabrat. Teď už si nemůžeme dovolit ztrácet body v zápasech, které musíme vyhrávat.”

Klárka: “Určitě ne. Měly jsme tam zbytečné tři ztráty s Pantherkami, Tatranem a Židenicemi a to je devět bodů, které nám můžou opravdu chybět. Ale pevně věřím, že druhá část sezóny bude stejně jako minulý rok zase o něco lepší. Takže doufám, že to dotáhneme do play-off, to je cíl.


Jak si podle Vás letos vede mužský tým FBC Liberec?

Klárka: “Zrovna když jsme tady, tak kluci vyhráli nad Brnem, to jsem měla velkou radost. Teď je ještě čeká důležitý zápas s Ústím a pak ještě s Českou Lípou. Přijde mi, že nemají teď moc štěstí, protože zápasy, které mají už na dosah skončí prodloužením a tam to zase nedopadne. Takže by to chtělo trošku štěstíčka a bojovat až do konce.”

Míša: “Neviděla bych to tak černě, jak to vypadá. Jsou to chlapy a ti se hecnout umí. Tam to problém nebude. Věříme jim!”